Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 46" za 3000-3500zł

woonski 25 Lip 2012 20:40 1107 4
  • #1 25 Lip 2012 20:40
    woonski
    Poziom 9  

Witam, jestem na etapie wyboru mojego pierwszego telewizora. Ogólnie od ilości informacji i przeróżnych modeli głowa mi pęka, a im dłużej wybieram i selekcjonuje tym mam większy mętlik w głowie. Moje pierwsze typy padły na (kolejność wg mojej małej wiedzy na temat TV, a jedynie parametrów i opinii na porównywarkach cenowych):

a) Samsung UE46ES5500
    b) SAMSUNG UE46D5500
    c) SHARP LC-46LE630E
    d) Toshiba 46UL863
    e) LG 47LW5500

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 17m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok. 3-3,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? zdecydowanie wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? z prawej strony mam okno, ale słońca nie mam zbyt dużo z powodu okien na drugi blok
    7. Jaki masz obecnie telewizor? nie mam, to mój pierwszy telewizor, stąd taki problem z jego wyborem.
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? wejścia USB, aby móc oglądać filmy z pendrive koniecznie z POLSKIMI NAPISAMI. Czarną obudowę ;)
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? na początku sygnał z anteny na dachu w późniejszym czasie planuję cyfrową kablówka / cyfrę +
    10. Jakie urządzenia? W przyszłości wzmacniacz + głośniki ewentualnie podłączenie laptopa, ale TV nie będzie służył mi jako monitor do pracy na tym laptopie tylko bardziej przeglądanie zdjęć, filmów itp.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 4
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie wiem
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sportowe + filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Bardzo bym się ucieszył gdybym mógł :) ale płakać nie będzie, jeżeli nie będzie takiej możliwości
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Zamierzam grać, może nie dziennie ale kilka razy w tygodniu może się zdarzyć (szczególnie ze znajomymi)
    16. Preferencje co do marki? Najlepiej marki, które znają się na temacie, nie wiem (Samsung, LG, Toshiba?)
    17. Preferencje co do wielkości? 46"-47"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? jeszcze nie wiem, bo nie miałem TV i nie wyrobiłem sobie opinii na ten temat
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorem
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3500zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie musi być. Zdaję sobie sprawę że w TV za tą cenę 3D będzie kiepskiej jakości.

Dziękuję za wszelkie sugestie i pozdrawiam

• #3 26 Lip 2012 13:29
    woonski
    Poziom 9  

LOCOLOCO napisał:
    Z Twoich to podanych potrzeb wybrałbym Sharpa i ES 5500

A czy te moje podane, to w miarę dobre produkty czy pominąłem coś wartego uwagi?

• #4 27 Lip 2012 11:02
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Wszystko extra.
    Masz dużą odległość, potrzebę napisów z pendriwe, extra wyposażenie multimedialne.
    W zgodzie z wyglądem i preferencjami.

• #5 11 Lis 2014 21:33
    woonski
    Poziom 9  

Wybrałem Samsung UE46ES5500.

Dziękuję za pomoc.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME