Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka karta graficzna do obróbki filmów HD?

26 Jul 2012 09:56 6065 6
  • Level 12  
    Pytanie dotyczy możliwości rozbudowy komputera tak, aby radził sobie z amatorską obróbką filmów z kamery HD przy pomocy np. Pinnacle Studio lub Panasonic HD Writer
    1. Czy wystarczy zainstalowanie nowej karty graficznej? (w tej chwili jest to słaba karta zintegrowana)
    2. Jeśli tak, jaką niedrogą kartę polecicie (nie gram, tylko do obróbki filmów)
    3. Czy potrzebna byłaby wymiana procesora, dołożenie pamięci itp.?

Dołączam screeny Everesta

Jaka karta graficzna do obróbki filmów HD? Jaka karta graficzna do obróbki filmów HD? Jaka karta graficzna do obróbki filmów HD? Jaka karta graficzna do obróbki filmów HD? Jaka karta graficzna do obróbki filmów HD? Jaka karta graficzna do obróbki filmów HD?
  • Level 15  
    Witam.
    Panasonic HD Writer w miarę dobrze sobie radzi na słabszym sprzęcie, natomiast przy korzystaniu z programów edycyjnych HD typu np Pinnacle, Vegas, Ulead itp - wymagania są znaczne i wspomaganie sprzętowe ze strony odpowiedniej karty graficznej jest zdecydowanie wskazane.
    Co do Twoich pytań: W manualu każdego programu masz podane wymagania sprzętowe jakie muszą być spełnione, porównaj sobie je z tym co masz w komputerze i będziesz wszystko sam wiedział.
    Kiedyś zmuszony byłem do wykonania obróbki materiału HD i bardzo pomocne okazało się to forum Link
    Na pewno polecam najpierw dokładne zapoznanie się instrukcją obsługi do programu, a póżniej do korzystania z tego forum.Są tam ludzie na codzień korzystający z tego typu programów i w moim przypadku uzyskałem bardzo dużą i konkretną pomoc w problemach, które wystąpiły z obsługą programu.
    Polecam

dodane:
    HD Writer - pomoc i mini instrukcja obsługi z której ja w przeszłości korzystałem:
    Link
    To co napisałem o Panasonic HD Writer dotyczy wersji z roku 2008, dokonanie upgrade do najnowszej wersji powoduje większe możliwości programu ale i wyższe wymagania sprzętowe. Proponuje to dokładnie sprawdzić.
    Powodzenia
  • Level 12  
    Niestety HD Writer wywala komunikat, że specyfikacja komputera jest niewystarczająca (coś w tym stylu) i wiesza się przy próbie edycji plików. Pinnacle radzi sobie jako tako z plikami mpg, ale dość często zawiesza się. Dobrze, że po ponownym uruchomieniu jest opcja "kontynuuj" i nie traci się wyników pracy. Zastanawiam się, czy włożenie karty HD z 1GB pamięci bez zmiany procesora załatwi sprawę?
  • Level 35  
    Jaka płyta główna ? Możesz sprawdzić w cpu-z. Do obróbki grafiki to zwiększyłbym wielkość ramu do 4gb. I do tego podkręcił proca jak się da na twojej płycie. Do obróbki hd to najmniej 9600gt/gso. Można już obrabiać na 8600gt ale lepiej mieć lepszą kartę.
  • Level 15  
    @jask2
    Szkoda, że nie zapisałeś dokładnie, jaki komunikat wywala HD Writer, znalibyśmy przyczynę. Pewno nie pasuje mu zintegrowana grafika. Zanim podejmiesz się wymiany sprzętu, jeszcze raz proponuje, sprawdz wymagania sprzętowe każdego z programów, które zamierzasz używać. Porównasz z tym co masz i będzie wszystko jasne. Można też iść drogą "prób i błędów" wymieniając kolejno elementy PC, ale jest to droga kosztowna i nie gwarantująca szybko sukcesu.
    Co do procesora, ja używałem HD Writer-a z powodzeniem na INTEL CORE 2 E6300 2x1,86GHZ i z 2GB RAM-u. więc nie tu masz problem. Nie jest to demon szybkości, ale spokojnie daje radę.
    Co do podkręcania procesora - można, ale można przy okazji wpaść w kłopoty ze stabilnością systemu, a jak zrozumiałem chcesz dokonać obróbki video a nie walczyć ze stabilnością podkręconego systemu. Zresztą przyspieszenie działania obróbki plików przy podkręconym procesorze - będzie praktycznie niezauważalne. Uruchom najpierw na tym co masz, jak Ci będzie za wolno - wtedy poeksperymentujesz.
    A odpowiedz na Twoje pytanie:
    Code: text
    Log in, to see the code
    przypuszczalnie tak, ale dokładna odpowiedź znajduje się właśnie w manualach programów, które zamierzasz używać.
    Jedyne co możesz "bezboleśnie" zrobić, to dołożyć ramu do 4 GB, przy grafice mocno wskazane.
    Powodzenia.
  • Level 1