Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Jetta 1.9 TDI BXE - Hałas przy lekko wciśniętym sprzęgle

26 Lip 2012 10:03 4560 4
  • Poziom 9  
    Witam,

VW Jetta 1.9 TDI BXE 2008 Przebieg 112 tyś km

Chciałbym poprosić o potwierdzenie diagnozy. Objawy sa następujące

- Wibracje na pedale sprzęgła (po położeniu nogi)
    - Na zimnym silniku lekkie wibracje czuć na fotelu (całym aucie), na ciepło jest ok
    - Po delikatnym wciśnięciu sprzęgła na luzie, hałas jakby coś się tłukło (na puszczonym cisza, na całkowicie wciśniętym cisza)
    - Poduszki silnika sprawdzone

Dwóch mechaników u których byłem stwierdziło że jest to prawdopodobnie uszkodzenie koła dwumasowego. Proszę o potwierdzenie diagnozy (jeżeli to możliwe na podstawie opisu). Jestem umówiony na serwis w przyszłym tygodniu, ale chciałbym zweryfikować czy faktycznie wymagana jest wymiana kompletu (dwumas + sprzęgło).

Z góry dziękuję za pomoc
    Piotr
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wróżenie z fusów. Rozbierz i się przekonasz. Równie dobrze może być padnięty docisk, tarcza lub łożysko.
  • Poziom 9  
    Sam nie będę tego rozbierał, nie mam umiejętności ani możliwości technicznych aby to zrobić a nie chcę dać się "naciągnąć". W tym przypadku robocizna to tylko część całkowitych kosztów. Komplet sprzęgło + dwumas to koszt ok 2000 zł.

Czy w każdym przypadku powinno się wymieniać cały komplet (dwumas, sprzęgło, łozysko, śruby).Przy wymianie dwumasu większość zaleca wymianę sprzęgła. Czy jeżeli dwumas tarcza i docisk jest w dobrym stanie można wymienić samo halasujace łożysko ?
  • Poziom 29  
    Tak można wymienić samo łożysko
  • Poziom 9  
    Zmieniony komplet (koło + sprzęgło). Problemy ustapiły.