Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UNITRA MK-125 - Jak podłączyć głowicę audio (mono czy stereo)

DamianRTV 26 Lip 2012 10:16 2168 4
  • #1 26 Lip 2012 10:16
    DamianRTV
    Poziom 27  

Magnetofon kasetowy MK-125 tu mamy schemat

Mam dylemat jak podłączyć głowicę mono z dwoma wyprowadzeniami pod tą oryginalną też mono lecz z czterema wyprowadzeniami. Jak podłączyć dwu wyprowadzeniową pod wejścia / wyprowadzenia 4,5,6,7 ?
    Czy tu zastosować mono czy stereo głowicę - jak i tak mam sygnał mono.

Pozdrawiam Damiano

0 4
  • #3 26 Lip 2012 11:30
    ropi
    Poziom 20  

DamianRTV napisał:
    Mam dylemat jak podłączyć głowicę mono z dwoma wyprowadzeniami pod tą oryginalną też mono lecz z czterema wyprowadzeniami. Jak podłączyć dwu wyprowadzeniową pod wejścia / wyprowadzenia 4,5,6,7 ? Czy tu zastosować mono czy stereo głowicę - jak i tak mam sygnał mono.

Jeśli się nie mylę w MK125 jest tylko jedna głowica uniwersalna mono, która ma dwie sekcje uzwojeń. Są one inaczej podłączane do zapisu i do odczytu. Jeśli ma być zamontowana inna głowica, to trzeba przekonstruować układ.
    r.

0
  • #4 26 Lip 2012 11:45
    marian1981.02
    Spec od sprzętu Unitra

Jeśli nie zależy Ci na zapisie tylko na odczycie, podłączasz głowicę mono pod 4 i 7. Co do reszty tak jak kolega ropi pisze.

0
  • #5 16 Gru 2014 23:23
    DamianRTV
    Poziom 27  

ropi napisał:
    która ma dwie sekcje uzwojeń. Są one inaczej podłączane do zapisu i do odczytu. Jeśli ma być zamontowana inna głowica, to trzeba przekonstruować układ.
    r.

podarowałem sobie temat, oddałem sprzęt, nie mam czasu na takie przekonstruowanie układu w czasach dyktafonów cyfrowych w postaci i wielkości "szpilki"

- do zamknięcia - pozdrawiam Damiano.

0