Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralko-suszarka ariston amd 109 EU pobiera wodę na każdym programie

kenbo 26 Lip 2012 10:25 3338 11
  • #1 26 Lip 2012 10:25
    kenbo
    Poziom 8  

Witam!
    Mam problem z w/w pralką a mianowicie :
    Pobiera cały czas wodę na każdym programie, tzn. na początku po włączeniu słychać buczenie na elektrozaworach (które nie ustaje na każdym programie, chyba że odłączy się zasilanie z sieci) i woda leci normalnie, później pomimo niby zamknięcia elektrozaworu kiedy to woda nie powinna być pobierana dalej leci ale pod mały ciśnieniem (sprawdziłem na liczniku od wody ze pobiera) i tak się dziej na każdym programie nie ważne czy wiruje czy wypuszcza wodę itd.
    Forum przeszukane i żadnych konkretnych wskazówek nie znalazłem ponieważ inne pralki miały tylko częściowe objawy występujące w moim egzemplarzu.

P.S.
    przeczyściłem sitko wlewu wody na elektrozaworach z kamienia, przedmuchałem i nic. Może jest ktoś z okolic Gołdapi , kto mógł by zajrzeć do środka mojego aristona.
    Proszę o pomoc i dziękuje za wszystkie wskazówki

0 11
  • Pomocny post
    #2 26 Lip 2012 13:09
    nares
    Specjalista AGD

Popraw w temacie AMD 109EU. Przepuszcza któryś z elektrozaworów - zacięty lub zanieczyszczony.

0
  • #3 26 Lip 2012 13:22
    kenbo
    Poziom 8  

Dzięki,poprawie.
    A jak rozebrać te elektrozawory?są zatopione w plastiku, i spięte metalowymi klamrami. Są wogóle rozbieralne? nie chcę ich rozdupczyć przy rozbieraniu bo może są dobre tylko jak piszesz któryś się przywiesił z brudu.

0
  • Pomocny post
    #4 26 Lip 2012 15:21
    nares
    Specjalista AGD

kenbo napisał:
    Są wogóle rozbieralne?

Cewki są wymienialne, natomiast co do reszty, to nie pamiętam czy to się rozbiera, ale prawdopodobnie nie.

0
  • Pomocny post
    #5 26 Lip 2012 22:20
    zhudomel
    Specjalista AGD

kenbo napisał:
    Pobiera cały czas wodę na każdym programie
    Jeżeli w tym czasie wyłączysz pralkę to pobiera dalej czy nie?

0
  • #6 28 Lip 2012 12:40
    kenbo
    Poziom 8  

Jak wyłącze z prądu to nie pobiera.a jak ją wyłącze guzikiem power to pobiera do czasu kiedy blokada drzwiczek się nie wyłączy i zniknie kluczyk.

0
  • Pomocny post
    #7 28 Lip 2012 13:30
    zhudomel
    Specjalista AGD

Czyli to nie jest wina elektrozaworu.

kenbo napisał:
    jak ją wyłącze guzikiem power to pobiera do czasu kiedy blokada drzwiczek się nie wyłączy i zniknie kluczyk.
    To może wskazywać na uszkodzenie w module sterującym. Warto jednak sprawdzić/wyczyścić układ hydrostatu.

0
  • Pomocny post
    #8 28 Lip 2012 14:49
    nares
    Specjalista AGD

kenbo napisał:
    pomimo niby zamknięcia elektrozaworu kiedy to woda nie powinna być pobierana dalej leci ale pod mały ciśnieniem

Wprowadziłeś w błąd tym stwierdzeniem, więc:
    zhudomel napisał:
    To może wskazywać na uszkodzenie w module sterującym. Warto jednak sprawdzić/wyczyścić układ hydrostatu.

0
  • #9 30 Lip 2012 22:06
    kenbo
    Poziom 8  

Witam ponownie.
    Sprawdziłem i wyczyściłem hydrostat (był czysty-drożny, zbiorniczek poniżej też) ale odkryłem inną rzecz a mianowicie :
    burczy tylko jedna cewka, ta odpowiedzialna za wpuszczanie wody- kolor niebieski (w tym modelu są 3), przestaje buczeć kiedy ją odłączę lub zwolni się blokada drzwiczek, no i naturalnie dopiero wtedy przestaje lecieć woda.
    Pytanie winna cewka w elektrozaworze czy padł moduł sterujący?
    P.S. poza tym wszystko działa , nie pokazuje żadnego kodu błędu, tylko buczy i bierze wodę

0
  • #10 30 Lip 2012 22:21
    Bisaurus
    Poziom 1  

Mam dokładnie ten sam problem w pralko-suszarce Ariston AMD 129, po wyczyszczeniu sitka i sprawdzeniu drożności odpływu z pralki, w dalszym ciągu pralka pozostawia wodę w bębnie, na każdym z programów. Sprawdziłam na liczniku wody, pralka przez cały czas ją sobie nabiera, pomaga tylko wyłączenie wtyczki z prądu. Co się okazało w w/w przypadku? Moduł sterujący, czy elektrozawór?

Pozdrowienia!

0
  • Pomocny post
    #11 31 Lip 2012 00:50
    zhudomel
    Specjalista AGD

kenbo napisał:
    Pytanie winna cewka w elektrozaworze czy padł moduł sterujący?
    Cewka dobra. Moduł pod znakiem zapytania; być może elektronik by go naprawił. Ale raczej bez wizyty fachowca się nie obejdzie.

0
  • #12 31 Lip 2012 01:18
    kenbo
    Poziom 8  

Co mogło się uszkodzić w module, czego szukać? Macie jakieś pomysły?
    Co w module wysterowuje elektozawór, (idąc po kablach są to prawdopodobnie wyjścia nr 2 i 4 w module patrząc od góry).dołączam zdjęcie
    pralko-suszarka ariston amd 109 EU pobiera wodę na każdym programie

1