Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

70% urządzeń mobilnych aktywowanych przez korporacje to urządzenia z iOS?

pseven 26 Jul 2012 10:49 2591 8
 • 70% urządzeń mobilnych aktywowanych przez korporacje to urządzenia z iOS?Z raportu opublikowanego przez firmę Good Technology - dostawcę rozwiązań telekomunikacyjnych na potrzeby biznesu, wynika że ponad 70% urządzeń mobilnych aktywowanych przez klientów korporacyjnych w drugim kwartale 2012 roku stanowiły urządzenia pracujące pod kontrolą systemu iOS. Oznacza to spadek o około 10% w stosunku do pierwszego kwartału 2012 roku. Telefony i tablety pracujące pod kontrolą systemu Google Android stanowiły niecałe 30% wszystkich aktywowanych urządzeń, co przekłada się na wzrost o 10% w stosunku do pierwszego kwartału. Udział Windows Phone 7 wynosił mniej niż 1%. W raporcie nie uwzględniono platformy BlackBerry.  Według Good Technology w okresie od kwietnia do czerwca 2012 roku czwartej generacji iPhone i trzeciej generacji iPad stanowiły najczęściej aktywowane urządzenia, a ilość aktywacji iPhone 4S stanowiła ponad 30% całkowitej liczby aktywacji telefonów komórkowych w tym okresie.

  Źródło:
  http://www.phonearena.com/news/Suits-with-iPhones-Apple-activations-in-the-enterprise-still-command-7030-share-over-Android-in-Q2_id32635

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  pseven
  Translator, editor
  Offline 
  Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej.
  Has specialization in: tłumaczenia, copywriting
  pseven wrote 8915 posts with rating 1945, helped 0 times. Been with us since 2009 year.
 • #2
  markovip
  Level 34  
  To dlatego, że iPhone łatwiej szpiegować..
 • #3
  Ibuprom
  Level 26  
  To dlatego że ifony oferują standaryzację co faktycznie - pośrednio może ułatwić ich szpiegowanie. Niemniej jednak jednolite środowisko dla aplikacji biznesowych jest czynnikiem decydującym o wyborze tej a nie innej platformy.
 • #4
  J_Bravo
  Level 27  
  markovip wrote:
  To dlatego, że iPhone łatwiej szpiegować..

  Chłopie zachowaj odrobinę klasy. Zachowaj swój hejt na inne portale. Potrafisz przynajmniej uzasadnić swoja wypowiedź?
 • #5
  Samezrp1
  Level 13  
  Brak BlackBerry w tym zestawieniu to jakieś nieporozumienie.
  Osobiście nie podchodzi mi ich produkt, ale nie ma co ukrywać, że z punktu widzenia bezpieczeństwa to jest najrozsądniejsza platforma do zastosowań w biznesie. Nie mówię o obsłudze telefonu jako takiej, a bezpiecznej współpracy z aplikacjami biznesowymi.
 • #6
  agrafek
  Level 17  
  Samezrp1 wrote:
  Brak BlackBerry w tym zestawieniu to jakieś nieporozumienie.


  Ale jest to swego rodzaju reklama mająca na celu wskazanie "trendu" w biznesie. Jeżeli brali by pod uwagę BB to iOS był by znacznie niżej i raport nic by nie dał zamawiającemu tę reklamę :-) Bo zareklamował by BB zamiast swojego systemu.
 • #7
  skaktus
  Level 37  
  iP dlatego jest w biznesie tak popularny, bo stworzono jego wizerunek, jako telefonu super zaawansowanego, do tego masakrycznie zawyżone ceny, więc dostępny jest w taryfach biznes, co dodatkowo dodaje mu "klasy". Więc bierze go każdy biznesmen żeby pokazać się w towarzystwie. Co tam, brzecież nie kupi HTC czy Smasunga, w końcu to telefony dla ubogich i plebsu.
 • #8
  markovip
  Level 34  
  J_Bravo wrote:
  markovip wrote:
  To dlatego, że iPhone łatwiej szpiegować..

  Chłopie zachowaj odrobinę klasy. Zachowaj swój hejt na inne portale. Potrafisz przynajmniej uzasadnić swoja wypowiedź?

  Przynajmniej zachowałem odrobinę klasy i nie krytykuję wypowiedzi innych kolegów...
  Niestety nie posiadam kont na portalach "hejterskich".
  Jeżeli szuka Kolega informacji na temat szpiegowania telefonów swoich pracowników, proszę zapytać wujka Google. iOS jak i BB na to pozwalają, z tym, że na BB jest aplikacja która to dezaktywuje i iPhone potrzebuje jailbreaka.
  Ot cała historia...
 • #9
  J_Bravo
  Level 27  
  Dziwisz się że cie ktoś krytykuje? Przecież ten post był w stylu "nie znam się ale muszę coś napisać".
  KAŻDY smartphone można zmusić do inwigilowania użytkownika, jednak w telefonach firmy apple jest to utrudnione. Twoje hasło "że iPhone łatwiej szpiegować" jest nieprawdziwe.