Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amica AWO410D - Zapach spalenizny podczas użytkowania.

wwd 26 Jul 2012 12:34 2734 4
    wwd
    Level 10  
    Witam.
    Od 8 miesięcy posiadam pralkę Amica AWO410D i podczas prania w łazience pachnie delikatnie spalenizną (jakby przypalone uzwojenie).
    Pralka chodzi 2 razy w tygodniu po 2 godziny i ten zapach uwalnia się już od miesiąca.
    Nie było tego od początku użytkowania, więc chyba trzeba dzwonić po serwis, prawda?
    Qazwsxedc123
    Level 12  
    Jak pralka jesze jest na gwarancji to jak najbardziej
    wwd
    Level 10  
    Witam.
    Do pralki wezwałem serwisanta, nic nie znalazł niepokojącego, pralka popracowała do teraz. czasem program się zawiesił na wirowaniu ale ponowne uruchomienie naprawiało błąd.
    Obecnie pralka po ustawieniu programu pierze ok 15 minut i wszystko gaśnie. po ponownym uruchomieniu zachowuje się tak samo. Po kilkunastu minutach pralka staje, wyświetlacz nie działa. Można to naprawić?
    Pozdrawiam.
    User removed account
    Level 1  
    wwd
    Level 10  
    Dzisiaj kilka razy żona próbowała i działa jeden cykl na 137minut, nie można nic zmienić ani trybu ani innych opcji, po kilku minutach pracy wiesza sie i gaśnie wszystko. Po wyłączeniu z prądu i ponownym uruchomieniu powtarza się wszystko. To będzie ten sterownik czyli programator, tak? Nie da się tego przeczyścić? Tylko wymiana?

Edit:
    Pralka padła - wezwałem serwisanta. Silnik musiał zostać wymieniony (na używkę), ponieważ komutator był przypalony. Widać od początku był z nim problem ale serwisant z amici celowo nie wymieniał bo po co jak chodzi, a nuż zepsuje się po gwarancji i będzie kasa za naprawę. Została sprawdzona płyta programatora i wymienione kilka elementów - jakich nie wiem - nie dopytałem. Naprawa kosztowała mnie 350zł.