Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe w pokoju, odsłuchanie również w kuchni - jak to zaprojektować?

jazdagorole 26 Lip 2012 12:41 860 1
  • #1 26 Lip 2012 12:41
    jazdagorole
    Poziom 2  

Witam,
    moja wiedza o nowinkach RTV zatrzymała się ponad 10 lat temu i teraz są tego efekty :)

Przeprowadzam generalny remont w mieszkaniu więc jestem nieograniczony miejscem rozmieszczenia przewodów a chciałbym wprowadzić w moim domu pewne rozwiązania, mianowicie:
    - w pokoju chciałbym posiadać kino domowe wraz z możliwością słuchania radia internetowego + wejscie usb - muzyczka/film
    - w kuchni chciałbym mieć również możliwość słuchania: radia zwykłego i internetowego+ płyta CD+wejście usb na muzykę.
    Fajnie będzie gdy pojawi się możliwość połączenia laptopa z kinem domowym lub głośnikami z kuchni.

Chciałbym uniknąć sytuacji by laptop służył jako player dla radia internetowego.
    Zależy mi na rozwiązaniach max do 2500 zl.

Sprzętu audio nie posiadam a mój TV to Samsung z wejściem internetowym (ale bez wbudowanej przeglądarki).

,Pytanie: jak to rozwiązać, jak zaprojektować system audio by całość fajnie ze sobą współdziałała?

0 1
  • Sklep HeluKabel
  • #2 26 Lip 2012 14:10
    Zimny_
    Poziom 13  

Witaj,

2500zł za zestaw razem z głośnikami? Jak tak, to wydaje się trochę mało... Pomyśl nad zakupem amplitunera z możliwością stworzenia stref, np. STR-DN1030. Stawiasz go w salonie przy tv. Ten model ma akurat dodatkową jedną strefę audio, czyli podłączasz do niego dodatkowe głośniki ,które umieszczasz w kuchni. W efekcie w salonie możesz odtwarzać np. film na kinie, a w kuchni słuchać całkowicie innej ścieżki dźwiękowej - np. radia.

0