Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kino domowe w pokoju, odsłuchanie również w kuchni - jak to zaprojektować?

jazdagorole 26 Jul 2012 12:41 968 1
    jazdagorole
    Level 2  
    Witam,
    moja wiedza o nowinkach RTV zatrzymała się ponad 10 lat temu i teraz są tego efekty :)

Przeprowadzam generalny remont w mieszkaniu więc jestem nieograniczony miejscem rozmieszczenia przewodów a chciałbym wprowadzić w moim domu pewne rozwiązania, mianowicie:
    - w pokoju chciałbym posiadać kino domowe wraz z możliwością słuchania radia internetowego + wejscie usb - muzyczka/film
    - w kuchni chciałbym mieć również możliwość słuchania: radia zwykłego i internetowego+ płyta CD+wejście usb na muzykę.
    Fajnie będzie gdy pojawi się możliwość połączenia laptopa z kinem domowym lub głośnikami z kuchni.

Chciałbym uniknąć sytuacji by laptop służył jako player dla radia internetowego.
    Zależy mi na rozwiązaniach max do 2500 zl.

Sprzętu audio nie posiadam a mój TV to Samsung z wejściem internetowym (ale bez wbudowanej przeglądarki).

,Pytanie: jak to rozwiązać, jak zaprojektować system audio by całość fajnie ze sobą współdziałała?
    Zimny_
    Level 14  
    Witaj,

2500zł za zestaw razem z głośnikami? Jak tak, to wydaje się trochę mało... Pomyśl nad zakupem amplitunera z możliwością stworzenia stref, np. STR-DN1030. Stawiasz go w salonie przy tv. Ten model ma akurat dodatkową jedną strefę audio, czyli podłączasz do niego dodatkowe głośniki ,które umieszczasz w kuchni. W efekcie w salonie możesz odtwarzać np. film na kinie, a w kuchni słuchać całkowicie innej ścieżki dźwiękowej - np. radia.