Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kolorowanie komórek w excelu

Giotcz 26 Jul 2012 14:01 3499 3
    Giotcz
    Level 2  
    Witam mam takie pytanie do kolegów jestem zielony w excelu i proszę o pomoc.

Chciałbym żeby automatycznie kolorowały się komórki jak w załączonym pliku. Mianowicie jeżeli w wierszu występuje wyraz 'sob' lub 'ndz' automatycznie pokolorował całą kolumnę.

Próbowałem na różne sposoby z formatowaniem warunkowym ale bez efektu a w VBA jestem zielony

Kolorowanie komórek w excelu

wielkie dzięki za pomoc
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    pawel-jwe
    Level 30  
    Pogrzeb w opcjach "Autoformatowania", wiem że w Excel'u 2000 na pewno jest opcja autoformatowania danej komórki w zależności od zawartości tej samej komórki (nie wiem jak od innej).
    Być może w nowszym Excel'u jest opcja autoformatowania danej komórki zależnie od zawartości innej komórki
    alvarofun
    Level 17  
    Hej kolego, już to przerabiałem, jeśli jest niedziela koloruje na czerwono

Nazywa się to formatowanie warunkowe,
    adamas_nt mi przy tym bardzo pomógł

masz tu linka bardzo rozbudowanego w grafikę, analogicznie do tego postępuj z własnym przykładem, w razie problemu pisz

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2268999.html
  • Helpful post
    101pawel
    Level 28  
    Giotcz wrote:
    Chciałbym żeby automatycznie kolorowały się komórki jak w załączonym pliku. Mianowicie jeżeli w wierszu występuje wyraz 'sob' lub 'ndz' automatycznie pokolorował całą kolumnę.
    Dorobiłem Ci makro. Znajdziesz go przez Alt + F11. Makro możesz edytować, jednak jego nazwa musi pozostać niezmienna.