Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston AVSF 109 - piszczenie ocierającego fartucha

26 Lip 2012 15:03 4107 6
 • Poziom 7  
  Witam!

  Parę dni temu podczas prania z przodu pralki wyciekła mi woda. Zacząłem od wyczyszczenia filtra, później odsunąłem od bębna gumowy fartuch i zobaczyłem sporą ilość czarno-brązowego szlamu. Usunąłem ile się dało ściereczką, zamknąłem drzwiczki i... znalazłem przyczynę wycieku - w ramce drzwiczek utknęła mała zabawka córki, która rozszczelniła połączenie. Pralka już nie cieknie, ale kiedy jest sucha i w końcowej fazie wirowania (kiedy praktycznie nie ma już w niej wcale wody) bęben ocierając o fartuch strasznie piszczy. Czy jest możliwe, że ten 'szlam' który usunąłem był w rzeczywistości (chociaż w części) jakimś smarem? Jeżeli tak, to jakim smarem mam to teraz uzupełnić? Hałas (jak wycieraczka po suchej szybie) jest nie do zniesienia...
 • Poziom 22  
  Dobrze go wcisnąłeś? jak tak to musisz z należ w którym miejscu obciera i go delikatnie pod szlifować.
 • Poziom 7  
  Tak, wcisnąłem dokładnie tak jak był wcześniej, zresztą to w sumie nie wymagało żadnego wysiłku - sam wskakuje w swoje wyżłobienie. Trze na całym obwodzie bębna z tego co widzę. Na suchej pralce (przed chwilą próbowałem) hałas jest nieprawdopodobny, wystarczy trochę zwilżyć i cisza. Czy to jest w ogóle możliwe żeby w takim miejscu był smar?

  Dodano po 13 [minuty]:

  Przejechałem palcem głęboko w zakamarku i to co gdzieś tam pozostało faktycznie sprawia wrażenie smaru - czarne, gęste, lepkie i relatywnie śliskie. wydaje mi się, że pod krawędzią bębna jest jakaś guma, więc to tarcie byłoby guma o gumę.
  Jaki smar mogę tam wsadzić?
 • Specjalista AGD
  Tam nie ma żadnego smaru. Prawdopodobnie źle włożony fartuch. Może jakieś zdjęcie?
 • Poziom 7  
  Tego fartucha za cholerę nie da się źle włożyć. Poza tym nie wyjmowałem całego, tylko wysunąłem końcówkę z wyżłobienia w bębnie. Nie wymaga żadnego wysiłku ani przy wyjęciu, ani przy założeniu - jak zakręcić bębnem to samo wskoczy na miejsce. W instrukcji serwisowej jest na liście części opakowanie smaru amblig ta 100 gr. Nie piszą do czego on jest, a ja się zupełnie na tym nie znam. Wiem tyle, że przed czyszczeniem nie piszczało, teraz piszczy jak jasna cholera. Postaram się zrobić jakieś fotki.
 • Specjalista AGD
  szczerze napisał:
  jest na liście części opakowanie smaru amblig ta 100 gr. Nie piszą do czego on jest,
  - do simmeringów.
  Wygląda na to, że być może szlam odkształcił fartuch.
 • Poziom 7  
  ... nie wygląda na specjalnie odkształcone, szczerze mówiąc nie bardzo wiem jak to miałoby się odkształcić... w każdym razie - co ja mam z tym teraz zrobić? dzwonić do serwisu?