Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

piaggio NRG - zepsute zegary

26 Jul 2012 17:49 3044 4
  • Level 10  
    Witam mam kolejny problem a mianowicie zepsute zegary w piaggio NRG. 1 zegar- prędkościomierz przekłamuje o co najmniej 20 km. Rozkręciłem cały panel i wyjąłem linkę. Po tej czynności wogóle już nie działało nawet jak wsadziłem linkę z powrotem, nie mam pojęcia dlaczego. 2 zegar- obrotomierz . po przekręceniu stacyjki pokazuje ok 6000 obrotów a po wyłączeniu stacyjki 2000 nawet jeśli są odłączone wszystkie kostki . 3 zegar wskaźnik paliwa po wyłączeniu stacyjki nie opada wskazówka wiem że to może błachy problem ale ciężko jest zostawić skuter np z pełnym zbiornikiem a inni to widzą. Panel nie pokazuje także rezerwy. Jedynie sprawny jest zegar od temp przynajmniej tak sądzę. Bardzo proszę o pomoc i sugestie co mogę z tym zrobić. piaggio NRG - zepsute zegary
  • Helpful post
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Prędkościomierz mechaniczny? Więc jak jest linka, to szukaj ułamanej końcówki, zacierającej się linki w pancerzu (nasmarowana? czym?), uszkodzonego ślimaka, źle włożonej linki w gniazdo...
    Elektryka szaleje? Zacznij od kontroli mas w motorowerze. Potem schemat do ręki i po kolei sprawdzaj. Jeśli obrotomierz szaleje, to odłącz mu przewód sygnałowy i zobacz, co się dzieje na samym zasilaniu.
  • Level 39  
    Takie są skutki rozbiórki licznika w celu cofnięcia licznika przebiegu... Złożenie wskazówek wymaga pewnej specjalnej procedury która nie jest nigdzie opisana.
  • Level 10  
    Nie rozbierałem całkowicie panelu tylko odczepiłem go od ramy, odpiąłem kostki i linkę. a odczepiłem go nie dlatego by cofnąć "licznik przebiegu" tylko by zobaczyć co się dzieje :|
  • Level 39  
    Nie sugeruję przecież że to Ty rozbierałeś licznika. Licznik mógł cofnąć lub rozbierać poprzedni właściciel lub "handlarz". Fakt jest taki, że po rozebraniu takiego licznika ciężko potem prawidłowo ustawić wskazówki.