Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai Sonata 1991. Nie można łatwo odpalić.

19 Sty 2005 13:58 2291 8
  • Poziom 10  
    Od jakiegoś czasu hyundai sonata 1991 r. , wersja amerykańska, nie znam przyczyny, stwarza mi problemy z odpaleniem.pomocy
  • Poziom 21  
    Napisz coś więcej, czy kręci rozrusznik, czy jest iskra na świecy, jaka to pojemność sonaty czy masz gaz itd.itd.
  • Poziom 10  
    ok , poj. 2,0 , niema gazu, przejade kawałek, zgasze i chechłam dziada , rozrusznik ciągnie , bateria ok , ale nie pali , po jakimś czasie ok 3- 4 min pstryk i działa.

Dodano po 2 [minuty]:

aha mechanicy sprawdzali mam iskre na świecy

Dodano po 4 [minuty]:

próbowałem odpinać czujnik temperatury, z regóły robi się tak przy ciepłym silniku, ale nic nie dało, kiedyś ktoś krzyknął żę możę moduł zapłomowy czy jakoś ?????
  • Poziom 21  
    Moim zdaniem problem chyba tkwi w ustawieniach komutera (jeśli go masz) a jak nie to wszystko możliwe że siada Ci jakiś przekaźnik całkiem prawdopodobne że to moduł.

Dodano po 2 [minuty]:

a jeszcze jedno ja miałem podobny przypadek podpięty miałem alarm z odcięciem zapłonu i "uwaliła" mi się centralka od alarmu, po wymianie wszystko było ok. Może u Ciebie jest coś takiego.
  • Poziom 10  
    komputera brak, był kiedyś immobilaiser ale odłączyłem, widocznie został moduł, cholewcia do tego typa niema części, a ty gdzie się zaopatrujesz?

Dodano po 1 [minuty]:

dzięki za zainteresowaniem tematem

Dodano po 1 [minuty]:

jakiego masz hyundajca ? też sonate?
  • Poziom 21  
    Cześć ja też mam hyundaia z 1992r z tym tylko że Pony, części zamawiam w Lublinie w firmie SABAT lub dobieram jakieś zamienniki (nawet z innych marek), jak na razie nie mam z nimi większych problemów, problem tylko jest taki że za oryginalne trzeba słono płacić. Co do spraw elektrycznych to mam kilku znajomych fachowców którzy w miarę możliwości mi pomagają(a elektryki trochę w nim jest).
    Co do twojej usterki to chyba jednak proponuję żebyś się udał do jakiegoś porządnego elektryka (serwisów nie doradzam bo trochę to kosztuje), nie ma co na wyczucie kombinować, poza tym nie wiem skąd jesteś czymasz dostęp do porządnego warsztatu.
    Jak coś będziesz wiedział to proszę daj znać.
    Pozdro.
  • Poziom 10  
    ok. dzięki,jestem z zachodniopomorskie, dam znać jak coś się wyjaśni,
  • Poziom 14  
    we wszystki hundaiach czy mitshubishi problem jest ten sam. nie pal auta bo uszkodzisz do reszty sterownik silnikowy. sprawdz mi tylko czy na wtrysku masz impulsy jak nie chce zapalić czy iskra się traci. Na 90 procent to masz uszkodzny sterownik silnikowy i jakbyś mi go wysłał pocztą to ci go może dam radę naprawić jak jeszcze pali czasami. Wieć sprawdz co się dzieje jak nie pali i jak nie ma iskry i wtrysku to mi wysyłaj ten sterownik. Pozdrowienia, na 3 sterowniki 2 się da naprawić. a na rynku nie kupisz strownika do niego bo są poszukiwane. wszystkie z roku 91 mją tą samą usterkę.
  • Poziom 27  
    Ja mam sonate z 1993 roku jest sprowadzona z niemiec tam nie chciała zapalić, jak pojechałem po nią drugi raz żeby ją kupić i przywieść do polski to zapaliłem wjechałem na na lawetę. W polsce zjechałem z lawety i znowu nie oge jej teraz zapalić. nie ma ani iskry ani wtrysk nie podaje paliwa. Ma ktoś jakąś radę?