Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Compaq presario cq61 - Laptop sam się wyłącza

gitmajonez 26 Jul 2012 20:10 2832 12
 • #1
  gitmajonez
  Level 2  
  Witam.

  Tak jak w temacie posiadam laptopa compaq presario cq61. Kilka dni temu musialem wymienic wyswietlacz i po wymianie wlasnie laptop nie chce sie włączyć :( Wszystko przed wymiana bylo ok, a teraz po uruchomieniu wlaczy sie na 2-3 s po czym wylacza. Aby ponownie go uruchomic muszę odłączyć całkowicie zasilanie na kilka i wyjac baterie z biosu po czym i tak sie nie uruchami :( Macie moze jakies pomysly?
 • #2
  yang32
  Level 36  
  Mogłeś uszkodzić tasiemkę do matrycy lub ją nieprawidlowo wpiąć albo do matrycy albo do płyty i to by była przyczyna tak na pierwszą myśl, bo koło tego robiłeś. Możliwych innych uszkodzeń jest setki.
 • #3
  gitmajonez
  Level 2  
  Rozebrałem całego laptopa i próbowałem podłączyć sama płytę główna z kostką RAMu ale problem nadal jest ten sam :(
 • #4
  yang32
  Level 36  
  Czyli z odpiętą tasiemką i matrycą, z monitorem zewnętrznym też się nie uruchamia ?
 • #5
  gitmajonez
  Level 2  
  Tak, nie uruchamia sie w zadnym wypadku :(
 • #6
  yang32
  Level 36  
  Spróbuj z inną pamiecią i innym procesorem, czy tak się też dzieje. Ale wg mnie uszkodzileś płytę raczej.
 • #7
  boro1234567
  IT specialist
  Wykonaj reset CMOS.
  Podłącz płytę pod monitor zewnętrzny.
  Masz zasilacz serwisowy?
 • #8
  gitmajonez
  Level 2  
  Spróbuje dzisiaj z inna pamiecia bo do procesora niestety nie mam dostepu. Monitor zewnętrzny mam ale z zasilaczem bylby juz problem :/
 • #9
  jsordyl1972
  Level 2  
  gitmajonez wrote:
  Witam.

  Tak jak w temacie posiadam laptopa compaq presario cq61. Kilka dni temu musialem wymienic wyswietlacz i po wymianie własnie laptop nie chce sie włączyć :( Wszystko przed wymiana bylo ok, a teraz po uruchomieniu wlaczy sie na 2-3 s po czym wylacza. Aby ponownie go uruchomić muszę odłączyć całkowicie zasilanie na kilka i wyjac baterie z biosu po czym i tak sie nie uruchamia( Macie moze jakies pomysly?

  Ja mam podobny problem, u mnie po kilkudziesięciu minutowym użytkowaniu można na górze i spodzie smażyć jaja, mówię poważnie, czasami nie da rady dotknąć ani spodu ani góry. Wentylator włącza się od samego początku. Jeżeli nic nie podłoże pod lapka wyłącza się samoczynnie. Po naciśnięciu ponownym, pokazuje się komunikat że jest za wysoka temperatura i odniesienie do jakiejś strony. Muszę odczekać kilka minut i później włącza się i chodzi ale nadal bardzo gorący. Nie jest zakurzony bo raz na jakis czas przedmuchuję go. Co robić, pomóżcie
 • #10
  yang32
  Level 36  
  Uszkodziły się ciepłowody zapewne w chłodzeniu laptopa. Polecam wymienić chłodzenie i pastę na dobra typu silver 5 oraz nowe termopady.
 • #11
  jsordyl1972
  Level 2  
  yang32 wrote:
  Uszkodziły się ciepłowody zapewne w chłodzeniu laptopa. Polecam wymienić chłodzenie i pastę na dobra typu silver 5 oraz nowe termopady.

  Możesz napisać przybliżony koszt tego? Pozdrawiam
 • #12
  yang32
  Level 36  
  Wszystko do 100 powinno się zmieścić jak sam to zrobisz. U mnie w serwisie za części i robociznę ok 150 byś zapłacił.