Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Octavia 2003 - Kilmatyzacja nie działa na postoju, nie kręci wentylator

26 Jul 2012 20:14 4289 3
  • Level 8  
    Witam. Problem polega na tym, że klimatyzacja nie bardzo chce działać na postoju, nawet wtedy gdy wciskam mocniej pedał gazu. Silnik to 1.9 TDI, zaobserwowałem, że nie kręci wentylator klimatyzacji tzn. podczas włączenia climatronica dostaje chyba jakiegoś impulsu, zakręci i obroty wentylatora spadają do zera, nawet podczas próby podnoszenia obrotów silnika. Inna sytuacja jest natomiast podczas jazdy, bo wtedy klima działa nienagannie. Niewiem gdzie szukać przyczyny. Słyszałem opinie że wentylator powinien działać cały czas, gdy klima jest włączona. Czy to prawda? Bardzo proszę o pomoc.
  • Level 18  
    Kiedyś miałem to samo ale w audi. Klima nie działała na postoju a w czasie jazdy było OK. Problem okazał się dość nietypowy. ktoś zamienił wtyczki (prawdopodobnie po wymianie silnika). Wtyczka klimy była podpięta do poduszki silnika i odwrotnie. Obie były identyczne i umiejscowione obok siebie. Poduszka silnika usztywnia się po przekroczeniu pewnej prędkości dlatego załączało kompresor klimy.
  • Level 26  
    Wentylator powinien działać cały czas przy włączonej klimie. Sprawdź sterownik wentylatorów.
    Pozdrawiam.
  • Level 8  
    Dziękuję za odpowiedzi, podłacze jeszcze na krótko ten wentylator zobacze czy działa