Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 32PFL3312/10 - Wyłącza się miga niebieska dioda i znów się załącza

Mirek24 26 Lip 2012 21:20 5147 7
  • #1 26 Lip 2012 21:20
    Mirek24
    Poziom 20  

Witam. Telewizor jak w temacie. Wyłączy się na ok 5-10s. i znowu załączy, zdarza się tak różnie niema znaczenia czy jest zimny czy zagrzany. Wywołałem tryb serwisowy poprzez (062596 i menu) i wyświetla : 26269 LC71EL1-1.20 ERR21000 OP003 023 010 223 009 000 001 . Co to oznacza i jak poruszać się w tym trybie serwisowym.

• #2 27 Lip 2012 00:15
    lisek
    Spec od monitorów

Potrzebna serwisówka do Philips 32PFL3312/10 chassis LC7.1E LA
    Parę postów na forum było.

jaki zasilacz ?
    - DELTA DPS-168BP-A/ czy DELTA DPS-182bp czy PLCD190P3 ( na L6562, TEA1533, TEA1601)

Warto Link_ manual Treningowy

Spróbuj zrobić Reset i zobacz jaki bład zostanie?!

• #3 06 Wrz 2012 22:54
    wlochm
    Poziom 7  

Witam! dołączam się do forum w takim samym temacie, a mianowicie; w takim samym TV z tym samym zasilaczem PLCD190 P3MR po wyładowaniu atmosferycznym nastąpiło uszkodzenie zasilacza. Objawiło się ono miganiem diody st-by (podobne uszkodzenie było opisywane). W takt migania diody na zasilaczu pojawiały się cyklicznie impulsy, jakby zasilacz próbował startować. Wszystkie elementy na płycie zasilacza sprawdziłem - tranzystory, rezystory, kondensatory. Naforum ktoś sugerował, że często uszkadza się układ TEA 1533AT. Układ ten wymieniłem i niestety zasilacz przestał całkowicie reagować. Podobnie po zamontowaniu wymienionego scalaka. Czy jest możliwe, że uległy uszkodzeniu inne elementy? Zasilacz uruchamiany był włączony do odbiornia, nie był uruchamiany bez obciążenia.

• #4 06 Wrz 2012 23:23
    władca kont
    Poziom 9  

Cytat:
    Naforum ktoś sugerował, że często uszkadza się układ TEA 1533AT. Układ ten wymieniłem i niestety zasilacz przestał całkowicie reagować. Podobnie po zamontowaniu wymienionego scalaka. Czy jest możliwe, że uległy uszkodzeniu inne elementy?

A nie nasuwają się tobie żadne logiczne wnioski z tego co napisałeś? Co, od 'dobrego' się uszkodziły?

Dodatkowo i zupełnie na marginesie, to zawsze myślałem, że uszkodzenia po wyładowaniach atmosferycznych są nieprzewidywalne. Czyli - raz się uszkadza to, innym razem tamto, a jeszcze innym - to i tamto.... i próżno szukać rozwiązania na forum.

Cytat:
    W takt migania diody na zasilaczu pojawiały się cyklicznie impulsy

Dobre. Impulsy cykliczne. Muszę to sobie zapisać. :)

• #5 07 Wrz 2012 00:04
    lamer.
    Poziom 33  

władca kont napisał:
    Dodatkowo i zupełnie na marginesie, to zawsze myślałem, że uszkodzenia po wyładowaniach atmosferycznych są nieprzewidywalne. Czyli - raz się uszkadza to, innym razem tamto, a jeszcze innym - to i tamto..

Czy ja wiem? Jakiś czas temu, pojawił się temat w dziale "Diagnoza", podane były konkretne elementy, może burza jak historia, "lubi się powtarzać". :D

• #6 10 Wrz 2012 22:02
    wlochm
    Poziom 7  

Witam! wiadomo,że prawie każde wyładowanie atmosferyczne powoduje w obecnie stosowanych układach elektronicznych jakieś uszkodzenie elektroniki. Sam doświadczyłem na własnej skórze. Wytrzymał jedynie telewizor zmontowany na bazie Heliosa-Jowisza (składanka), diabli wzieli pozostały sprzęt. Dziwne jest w tym to,że elementy optycznie i elektrycznie są sprawne,jedynie w układzie elektronicznym nie funkcjonują i prawdopodobnie zmianie ulega jeden z parametrów nie dający się zmierzyć omomierzem. Dlatego na forum pojawiają się tacy jak ja z zapytaniem ,który z elementów mógłby ulec uszkodzeniu lub zmienił parametry. Największym utrudnieniem jest notoryczny brak schematów do tego lub podobnego układem zasilacza. Wracając do tematu - na którymś z forów zwrócono uwagę na napięcie po prostowniku z sieci podane na układ przetwornicy powinno wynieść 400 V (po układzie L6562) u mnie jest ponad 300 do 311 V.Napięcie to jest podane między innymi na TEA1533. Jak podałem wcześniej, w takt migania diody na bazie T102 pojawiały się impulsy sterujące. Dalej działałem jak poprzednio opisywałem. Być może błąd tkwi na drugiej płycie? podobna historia zdarzyła się z telewizorem LG (nota bene w tym samym budynku) po wyładowaniu uszkodził się zasilacz i płyta główna. Może jest gdzieś do zdobycia taki zasilacz? nie byłoby takiego kłopotu. Z drugiej strony większa satysfakcja po naprawieniu uszkodzenia.

• #7 15 Wrz 2012 09:56
    wlochm
    Poziom 7  

Witam ponownie! jak widzę nikt nie ma w tej chwili pomysłu co do tego uszkodzenia (biedny PHILIPS). Zbieram gdzie mogę podobne aplikacje układów scalonych aby jak to się mówi dojść do prawdy o zasilaczu (PLCD 190 P3 WR). Mam zbyt mało punktów aby ściągnąć schemat płyty LC7 1ELA. Ponownie siadam do sprzętu i ze wskazówkami z różnych stron spróbuję go "załatwić". Jak dotrę do końca nie omieszkam przekazać swoich wyników wszystkim co pomagali i tym co tylko czytali. Posdrawiam Wloch

• #8 09 Paź 2012 15:15
    Mirek24
    Poziom 20  

Odłączyłem klawiature lokalną i już 3miesiące telewizor działa.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME