Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder do naziemnej telewizji cyfrowej

Matt1314 26 Lip 2012 22:10 6846 21
  • #1 26 Lip 2012 22:10
    Matt1314
    Poziom 14  

Witam, mam pewien problem i szukam dokładnego wyjaśnienia.
    Otóż posiadam monitor z tunerem TV Samsung SyncMaster 940MW.
    Chciałbym zakupić do niego dekoder z możliwością nagrywania oraz jakością HD.
    Ale czy mój TV będzie odbierał sygnał w HD? Złącza mam takie:

Najlepiej pasujący dla mnie dekoder byłby taki mały, który można umieścić z tyłu monitora, coś z tego typu:

0 21
  • #2 26 Lip 2012 22:20
    oj
    Poziom 42  

TV Samsung nie ma możliwości wyświetlenia rozdzielczości HD, Full HD1080

Tuner może odbierać w Full HD1080 a sygnał przeskaluje do rozdzielczości SD PAL dostępnej na złączu SCART

0
  • #3 26 Lip 2012 22:28
    Matt1314
    Poziom 14  

oj napisał:
    TV Samsung nie ma możliwości wyświetlenia rozdzielczości HD, Full HD1080

Tuner może odbierać w Full HD1080 a sygnał przeskaluje do rozdzielczości SD PAL dostępnej na złączu SCART

Wyczytałem w informacjach o tym monitorze, że ma zastosowaną funkcję HDTV Ready, czyli jak to interpretować?

Źródło: http://www.ceneo.pl/156750s

0
  • #4 26 Lip 2012 22:43
    robertamel
    Poziom 27  

Po podłączeniu dekodera do złącza DVI przez przejściówkę, lub kabel HDMI-DVI być może osiągniesz obraz lepszej jakości. Jednak polecam zakup innego dekodera. Czasem lepiej dopłacić i się w przyszłości nie martwić, że coś nie działa lub mogłoby działać lepiej. Znajomy podobne dekodery miał trzy, po czym w końcu udało mu się namówić sprzedawcę, aby wymienił mu za dopłatą na inny.

0
  • #5 26 Lip 2012 22:47
    Matt1314
    Poziom 14  

robertamel napisał:
    Po podłączeniu dekodera do złącza DVI przez przejściówkę, lub kabel HDMI-DVI być może osiągniesz obraz lepszej jakości. Jednak polecam zakup innego dekodera. Czasem lepiej dopłacić i się w przyszłości nie martwić, że coś nie działa lub mogłoby działać lepiej. Znajomy podobne dekodery miał trzy, po czym w końcu udało mu się namówić sprzedawcę, aby wymienił mu za dopłatą na inny.

Innego dekodera, czyli jakiego? Na oku mam te dwa:
    http://dvbsklep.pl/pl/p/Signal-HD-507-DVB-T-MPEG4-HD/202
    http://dvbsklep.pl/pl/p/Wiwa-HD-50-DVB-T-MPEG4-Media-Player-FullHD/252

0
  • #6 26 Lip 2012 22:59
    oj
    Poziom 42  

TV Samsung mieści się w rozdzielczości 1280x720p 50Hz ale po złączu DVI; poza tym na złączu brak dźwięku; dźwięk trzeba dać po analogu SCART, a to może nie działać. Czyli aktywne złącze DVI oraz SCART audio

Poza tym 50Hz w/g folderu nie obsługuje.

Najlepiej pożyczy dowolny DVB-T i zobaczyć

0
  • #7 26 Lip 2012 23:03
    robertamel
    Poziom 27  

Matt1314 napisał:
    robertamel napisał:

Innego dekodera, czyli jakiego? Na oku mam te dwa:
    http://dvbsklep.pl/pl/p/Signal-HD-507-DVB-T-MPEG4-HD/202
    http://dvbsklep.pl/pl/p/Wiwa-HD-50-DVB-T-MPEG4-Media-Player-FullHD/252

Znajomy zamienił na wolnostojący dekoder Ferguson.

0
  • #8 26 Lip 2012 23:10
    Matt1314
    Poziom 14  

Okey, w takim razie po złączu SCART będę odbierał SD 408i ?

Jak odbieram teraz korzystając z anteny bezpośrednio podłączonej do TV?

Dodano po 3 [minuty]:

robertamel napisał:
    Znajomy zamienił na wolnostojący dekoder Ferguson.

Ooo, kolego. Tak drogi dekoder to mi nie potrzebny. :)

0
  • #9 26 Lip 2012 23:45
    oj
    Poziom 42  

Po konwersji dekodera z HD1080i na SCART uzyskasz [analog] 720x576i; obraz i dźwięk Lewy/Prawy.

Po HDMI > DVI-D powinieneś uzyskasz 1280x720p ale bez dźwięku. Dźwięk jak opis wyżej.

Oczywiście lepszy obraz uzyskasz po DVI z uwagi na brak konwersji obrazu [DVB-T]cyfra-analog[SCART] >> [TV]cyfra.

Ale jak to w dzisiejszym sprzęcie nic nie jest pewne

0
  • #10 27 Lip 2012 00:04
    Matt1314
    Poziom 14  

Okey, rozumiem. Raczej nie będę się bawił i podłącze przez SCART.
    Jak myślisz co będzie z jakością i siłą sygnału - nadajnik jest gdzieś 30/40 km ode mnie.

0
  • #11 27 Lip 2012 11:37
    @GUTEK@
    Poziom 30  

Jeśli ten TV obsługuje HDReady to najlepiej go jednak podłączyć przez HDMI/DVI. Będzięsz miał znacznie lepszą jakość niż przez SCART.

W przypadku podłączenia przez DVI nie będzie razem z obrazem przesyłany również głos. Ten należy podpiąć osobnym kablem audio.

W Twoim przypadku polecam Wiwa HD50 lub HD90 - tuner jedne z popularniejszych, działają całkiem ok i co najważniejsze w Twoim przypadku posiadają dodatkowo osobne wyjście analogowe audio. Dzięki któremu bez problemów podłączyć kabelek z dźwiękiem do tego TV.

Fergusona nie polecam, bo to co oni wyrabiają z ostatnimi aktualizacjami do tunerów DVB-T to jest robienie sobie kpin z klientów.

0
  • #12 27 Lip 2012 13:03
    Matt1314
    Poziom 14  

@GUTEK@ napisał:
    Jeśli ten TV obsługuje HDReady to najlepiej go jednak podłączyć przez HDMI/DVI. Będzięsz miał znacznie lepszą jakość niż przez SCART.

W przypadku podłączenia przez DVI nie będzie razem z obrazem przesyłany również głos. Ten należy podpiąć osobnym kablem audio.

W Twoim przypadku polecam Wiwa HD50 lub HD90 - tuner jedne z popularniejszych, działają całkiem ok i co najważniejsze w Twoim przypadku posiadają dodatkowo osobne wyjście analogowe audio. Dzięki któremu bez problemów podłączyć kabelek z dźwiękiem do tego TV.

Fergusona nie polecam, bo to co oni wyrabiają z ostatnimi aktualizacjami do tunerów DVB-T to jest robienie sobie kpin z klientów.

Jest tylko jeden problem, nie mogę znaleźć tego dekodera z wyjściem audio. :D NA zdjęciach niby on jest, ale w opisie BRAK.
    Do mojego TV jakim zdołam podłączyć? Coaxial czy chinch?
    http://www.samsung.com/uk/business/b2b/pdfs/products/displays/desktops/sm940mw.pdf

0
  • #13 27 Lip 2012 13:44
    oj
    Poziom 42  

Podłącz tak; wynika z manuala.

DVB-T [HDMI] >>kabel przejściówka>> DVI-D[TV]
    DVB-T [Analog] audio STEREO RCA L/P >>kabel>> poprzez przejściówkę RCA> Jack 3.5 Stereo do PC IN Audio[TV]

Lub

DVB-T [SCART] >>kabel>> SCART[TV]

Wady zalety jak opisano wyżej

WIWA50 - audio STEREO ma na dołączonym kablu [STEREO L/P]
    WIWA90 - audio STEREO ma na złączu SCART

W obu wersjach trzeba zrobić/kupić przejściówkę; chyba że będzie podłączony bezpośrednio poprzez SCART

0
  • #14 27 Lip 2012 14:12
    Matt1314
    Poziom 14  

oj napisał:
    WIWA50 - audio STEREO ma na dołączonym kablu [STEREO L/P]
    WIWA90 - audio STEREO ma na złączu SCART

W jakim sklepie dołączają kabel do WIWA 50? Jak tam nawet nie ma wyjścia na audio. ;/

0
  • #15 27 Lip 2012 14:21
    oj
    Poziom 42  

WIWA50 ma wyjście w formie gniazda Jack 3,5 4-ro polowy; na dołączonym kablu jest Audio L/P (gniazda RCA) oraz audio cyfrowe SPDIF (gniazdo RCA)

0
  • #16 27 Lip 2012 14:29
    Matt1314
    Poziom 14  

I wystarczy potem zastosować taką przejściówkę:

0
  • #17 27 Lip 2012 14:41
    oj
    Poziom 42  

W tej pokazanej są gniazda a potrzeba wtyku

Potrzebny jest przewód Jack 3,5 STERO >>> 2 x wtyk RCA

0
  • #18 27 Lip 2012 15:58
    @GUTEK@
    Poziom 30  

WIWA HD50 ma gniazdo jack 2,5mm 4stykowe!
    W komplecie jest fabrycznie dołączony kabelek przejściówka na RCA (gniazda cinch)
    Natomiast w HD90 gniazdo z analogowym audio to jack 3,5mm, czyli taki słuchawkowy.

0
  • #19 27 Lip 2012 19:09
    Matt1314
    Poziom 14  

Dajcie mi link do jakiegoś sklepu z tym dekoderem, ale z wyjściem audio.
    Już mnie cholera bierze, bo są same bez tego wyjścia. :/

0
  • #20 07 Maj 2013 17:37
    Matt1314
    Poziom 14  

Witajcie. Odświeżam temat. Otóż mam pytanie.
    Czy można podłączyć dwa telewizory do jednego dekodera, w tym sensie, że jeden telewizor będzie oglądany po południu a drugi wieczorem.
    Widziałem, że jest tam wejście i wyjście antenowe, a chodzi dokładnie o dekoder WIWA HD-50 MC+

0
  • #21 07 Maj 2013 23:42
    oj
    Poziom 42  

Dwa telewizory można podłączyć; jeden poprzez złącze EURO, drugi poprzez HDMI - oba mogą być włączone lub tylko jeden z nich.

We/Wy antenowe służy tylko do podłączenia następnego dekodera

0
  • #22 07 Maj 2013 23:56
    Matt1314
    Poziom 14  

Oba telewizory mają tylko złącze EURO.

0
  Szukaj w 5mln produktów