Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dekoder do naziemnej telewizji cyfrowej

Matt1314 26 Jul 2012 22:10 7254 21
    Matt1314
    Level 14  
    Witam, mam pewien problem i szukam dokładnego wyjaśnienia.
    Otóż posiadam monitor z tunerem TV Samsung SyncMaster 940MW.
    Chciałbym zakupić do niego dekoder z możliwością nagrywania oraz jakością HD.
    Ale czy mój TV będzie odbierał sygnał w HD? Złącza mam takie:

Najlepiej pasujący dla mnie dekoder byłby taki mały, który można umieścić z tyłu monitora, coś z tego typu:

oj
    Level 42  
    TV Samsung nie ma możliwości wyświetlenia rozdzielczości HD, Full HD1080

Tuner może odbierać w Full HD1080 a sygnał przeskaluje do rozdzielczości SD PAL dostępnej na złączu SCART
    Matt1314
    Level 14  
    oj wrote:
    TV Samsung nie ma możliwości wyświetlenia rozdzielczości HD, Full HD1080

Tuner może odbierać w Full HD1080 a sygnał przeskaluje do rozdzielczości SD PAL dostępnej na złączu SCART

Wyczytałem w informacjach o tym monitorze, że ma zastosowaną funkcję HDTV Ready, czyli jak to interpretować?

Źródło: http://www.ceneo.pl/156750s
    robertamel
    Level 27  
    Po podłączeniu dekodera do złącza DVI przez przejściówkę, lub kabel HDMI-DVI być może osiągniesz obraz lepszej jakości. Jednak polecam zakup innego dekodera. Czasem lepiej dopłacić i się w przyszłości nie martwić, że coś nie działa lub mogłoby działać lepiej. Znajomy podobne dekodery miał trzy, po czym w końcu udało mu się namówić sprzedawcę, aby wymienił mu za dopłatą na inny.
    Matt1314
    Level 14  
    robertamel wrote:
    Po podłączeniu dekodera do złącza DVI przez przejściówkę, lub kabel HDMI-DVI być może osiągniesz obraz lepszej jakości. Jednak polecam zakup innego dekodera. Czasem lepiej dopłacić i się w przyszłości nie martwić, że coś nie działa lub mogłoby działać lepiej. Znajomy podobne dekodery miał trzy, po czym w końcu udało mu się namówić sprzedawcę, aby wymienił mu za dopłatą na inny.

Innego dekodera, czyli jakiego? Na oku mam te dwa:
    http://dvbsklep.pl/pl/p/Signal-HD-507-DVB-T-MPEG4-HD/202
    http://dvbsklep.pl/pl/p/Wiwa-HD-50-DVB-T-MPEG4-Media-Player-FullHD/252
    oj
    Level 42  
    TV Samsung mieści się w rozdzielczości 1280x720p 50Hz ale po złączu DVI; poza tym na złączu brak dźwięku; dźwięk trzeba dać po analogu SCART, a to może nie działać. Czyli aktywne złącze DVI oraz SCART audio

Poza tym 50Hz w/g folderu nie obsługuje.

Najlepiej pożyczy dowolny DVB-T i zobaczyć
    robertamel
    Level 27  
    Matt1314 wrote:
    robertamel wrote:

Innego dekodera, czyli jakiego? Na oku mam te dwa:
    http://dvbsklep.pl/pl/p/Signal-HD-507-DVB-T-MPEG4-HD/202
    http://dvbsklep.pl/pl/p/Wiwa-HD-50-DVB-T-MPEG4-Media-Player-FullHD/252

Znajomy zamienił na wolnostojący dekoder Ferguson.
    Matt1314
    Level 14  
    Okey, w takim razie po złączu SCART będę odbierał SD 408i ?

Jak odbieram teraz korzystając z anteny bezpośrednio podłączonej do TV?

Dodano po 3 [minuty]:

robertamel wrote:
    Znajomy zamienił na wolnostojący dekoder Ferguson.

Ooo, kolego. Tak drogi dekoder to mi nie potrzebny. :)
    oj
    Level 42  
    Po konwersji dekodera z HD1080i na SCART uzyskasz [analog] 720x576i; obraz i dźwięk Lewy/Prawy.

Po HDMI > DVI-D powinieneś uzyskasz 1280x720p ale bez dźwięku. Dźwięk jak opis wyżej.

Oczywiście lepszy obraz uzyskasz po DVI z uwagi na brak konwersji obrazu [DVB-T]cyfra-analog[SCART] >> [TV]cyfra.

Ale jak to w dzisiejszym sprzęcie nic nie jest pewne
    Matt1314
    Level 14  
    Okey, rozumiem. Raczej nie będę się bawił i podłącze przez SCART.
    Jak myślisz co będzie z jakością i siłą sygnału - nadajnik jest gdzieś 30/40 km ode mnie.
    @GUTEK@
    Level 30  
    Jeśli ten TV obsługuje HDReady to najlepiej go jednak podłączyć przez HDMI/DVI. Będzięsz miał znacznie lepszą jakość niż przez SCART.

W przypadku podłączenia przez DVI nie będzie razem z obrazem przesyłany również głos. Ten należy podpiąć osobnym kablem audio.

W Twoim przypadku polecam Wiwa HD50 lub HD90 - tuner jedne z popularniejszych, działają całkiem ok i co najważniejsze w Twoim przypadku posiadają dodatkowo osobne wyjście analogowe audio. Dzięki któremu bez problemów podłączyć kabelek z dźwiękiem do tego TV.

Fergusona nie polecam, bo to co oni wyrabiają z ostatnimi aktualizacjami do tunerów DVB-T to jest robienie sobie kpin z klientów.
    Matt1314
    Level 14  
    @GUTEK@ wrote:
    Jeśli ten TV obsługuje HDReady to najlepiej go jednak podłączyć przez HDMI/DVI. Będzięsz miał znacznie lepszą jakość niż przez SCART.

W przypadku podłączenia przez DVI nie będzie razem z obrazem przesyłany również głos. Ten należy podpiąć osobnym kablem audio.

W Twoim przypadku polecam Wiwa HD50 lub HD90 - tuner jedne z popularniejszych, działają całkiem ok i co najważniejsze w Twoim przypadku posiadają dodatkowo osobne wyjście analogowe audio. Dzięki któremu bez problemów podłączyć kabelek z dźwiękiem do tego TV.

Fergusona nie polecam, bo to co oni wyrabiają z ostatnimi aktualizacjami do tunerów DVB-T to jest robienie sobie kpin z klientów.

Jest tylko jeden problem, nie mogę znaleźć tego dekodera z wyjściem audio. :D NA zdjęciach niby on jest, ale w opisie BRAK.
    Do mojego TV jakim zdołam podłączyć? Coaxial czy chinch?
    http://www.samsung.com/uk/business/b2b/pdfs/products/displays/desktops/sm940mw.pdf
    oj
    Level 42  
    Podłącz tak; wynika z manuala.

DVB-T [HDMI] >>kabel przejściówka>> DVI-D[TV]
    DVB-T [Analog] audio STEREO RCA L/P >>kabel>> poprzez przejściówkę RCA> Jack 3.5 Stereo do PC IN Audio[TV]

Lub

DVB-T [SCART] >>kabel>> SCART[TV]

Wady zalety jak opisano wyżej

WIWA50 - audio STEREO ma na dołączonym kablu [STEREO L/P]
    WIWA90 - audio STEREO ma na złączu SCART

W obu wersjach trzeba zrobić/kupić przejściówkę; chyba że będzie podłączony bezpośrednio poprzez SCART
    Matt1314
    Level 14  
    oj wrote:
    WIWA50 - audio STEREO ma na dołączonym kablu [STEREO L/P]
    WIWA90 - audio STEREO ma na złączu SCART

W jakim sklepie dołączają kabel do WIWA 50? Jak tam nawet nie ma wyjścia na audio. ;/
    oj
    Level 42  
    WIWA50 ma wyjście w formie gniazda Jack 3,5 4-ro polowy; na dołączonym kablu jest Audio L/P (gniazda RCA) oraz audio cyfrowe SPDIF (gniazdo RCA)
    Matt1314
    Level 14  
    I wystarczy potem zastosować taką przejściówkę:

oj
    Level 42  
    W tej pokazanej są gniazda a potrzeba wtyku

Potrzebny jest przewód Jack 3,5 STERO >>> 2 x wtyk RCA
    @GUTEK@
    Level 30  
    WIWA HD50 ma gniazdo jack 2,5mm 4stykowe!
    W komplecie jest fabrycznie dołączony kabelek przejściówka na RCA (gniazda cinch)
    Natomiast w HD90 gniazdo z analogowym audio to jack 3,5mm, czyli taki słuchawkowy.
    Matt1314
    Level 14  
    Dajcie mi link do jakiegoś sklepu z tym dekoderem, ale z wyjściem audio.
    Już mnie cholera bierze, bo są same bez tego wyjścia. :/
    Matt1314
    Level 14  
    Witajcie. Odświeżam temat. Otóż mam pytanie.
    Czy można podłączyć dwa telewizory do jednego dekodera, w tym sensie, że jeden telewizor będzie oglądany po południu a drugi wieczorem.
    Widziałem, że jest tam wejście i wyjście antenowe, a chodzi dokładnie o dekoder WIWA HD-50 MC+
    oj
    Level 42  
    Dwa telewizory można podłączyć; jeden poprzez złącze EURO, drugi poprzez HDMI - oba mogą być włączone lub tylko jeden z nich.

We/Wy antenowe służy tylko do podłączenia następnego dekodera
    Matt1314
    Level 14  
    Oba telewizory mają tylko złącze EURO.