Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

komunikacja via USB. HID czy CDC?

bolek 26 Lip 2012 22:46 2725 5
  • #1 26 Lip 2012 22:46
    bolek
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

Powoli myślę (a na tą chwile jestem jeszcze naprawdę ciemny) o odpaleniu na PIC komunikacji po USB, ma to wyglądać mniej więcej tak
    PC-procek z USB- RFM- powietrze- procek
    Soft na PC będzie wymieniał z końcowym prockiem kilkadziesiąt, kilkaset bajtów/sek.
    Zależy mi na plug&play, tak aby przeciętna osoba mogła sobie postawić to na swoim PCcie.

Co będzie lepsze dla takiego przypadku i dlaczego, HID czy port?

0 5
  • #2 27 Lip 2012 07:54
    ostrytomasz
    Poziom 22  

Jeżeli będzie to obsługiwane pod windows to HID ze względu na wspomniany PnP i brak potrzeby instalacji sterownika. Można dać użytkownikowi program instalacyjny, ale to zawsze jedna rzecz więcej która może nawalić. Microchip też używa HID np. w pickit 2 i 3 co powinno być dobrą rekomendacją.
    Przy linuksie bez znaczenia.

0
  • #3 18 Lis 2012 02:30
    superduo
    Poziom 13  

Koniecznie HID - używałem i działał bardzo fajnie. Skomplikowanie kodu takie samo.

0
  • #4 22 Lis 2012 23:58
    PiotrekD
    Poziom 12  

Koniecznie HID ? a niby dlaczego ? Czy implementacja klasy CDC bylaby czyms gorszacym ? Przy CDC nie potrzeba pisac wlasnego sterownika... Mozna wtedy zapewnic komunikacje miedzy dwoma hostami po drodze radiowej a od strony uzytkownika otwierany jest port szeregowy albo ciekawiej korzystajac z polaczenia lan i emulowania portu... pytanie jaka funkcjonalnosc chce kolega osiagnac....

0
  • #5 23 Lis 2012 00:14
    superduo
    Poziom 13  

Przy CDC o ile będzie chciał otrzymać program "dla ludzi" będzie trzeba zastosować skanowanie wszystkich COMów co jest stratą czasu. HID jest lepszy dla przeciętnego użytkownika.
    CDC łatwiej "debugować" byle terminalem.

0
  • #6 20 Lut 2013 19:34
    Szymon Tarnowski
    Poziom 27  

PiotrekD napisał:
    Przy CDC nie potrzeba pisac wlasnego sterownika...
    Niby tak ale trzeba mieć plik INF pod określony VID i PID. No i niestety nowe windowsy krzyczą na niepodpisane sterowniki, co wkurza użytkownika. Jak nie potrzeba dużej transmitować dużej ilości danych to HID ma same zalety.

0