Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny do pokoju ~10m2 nie droższe niż 500zł

sqn396 27 Lip 2012 00:02 1993 5
  • #1 27 Lip 2012 00:02
    sqn396
    Poziom 6  

Witam, chciałbym kupić kolumny do pokoju ~10m2. Czy ktokolwiek słyszał Arcusy TS-500 i może się o nich wypowiedzieć? Interesuje mnie dobra jakość (jak na kwotę do 500zł) oraz dobry bas. Czy te kolumny nie będą za duże/mocne jak na tak mały pokój? Jakie inne kolumny polecacie w tej cenie (mogą być podstawkowe ale z dobrym basem)? Dodam, że słucham głównie rapu. Jak grają te kolumny w porównaniu do Tannoyi M2?
    Mój wzmacniacz to Luxman a-225.
    Dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

0 5
  • #2 27 Lip 2012 10:09
    Excalibue
    Poziom 17  

Z arcusów w domu mam Lotusy czyli wersja TS100 z linią transmisyjną zamiast BR.
    Góra w TS 500 to najprawdopodobniej Vifa D25 AG, dół także chyba od Vify.
    Dźwiękowo seria TS jest najniżej w hierarchii Arcus'ów, co nie znaczy, że jest zła !
    Wyżej dźwiękowo były TM ( zdarzały się średnio udane modele ) oraz TL na głośnikach wstęgowych. TS'y grają bardzo jasnym i szczegółowym jak na swoją kwotę dźwiękiem. Lotusy mam postawione przy komputerze w 10mkw i bas mają także bardzo dobry i dosyć potężny, aczkolwiek trzeba nieco podkręcić pokrętło basu we wzmacniaczu. Do 10mkw jak znalazł, ba nawet w 20mkw dają rade choć ścian nie burzą. Do tego są bardzo efektywne jak na monitorki, myślę, że osiągają te 91dB/m/W.
    Głównym problem może być jasność kolumn, która może Ci się nie spodobać.
    Osobiście broniłem się, zawsze przed arcusami z serii TS, ale gdy postały u mnie trochę dłużej przekonałem się do brzmienia i naprawdę mi się podoba.
    Według mnie są lepszym wyborem niż Tannoye M2, które nie zagrają tak przejrzyście, aczkolwiek są to dwa odmienne charaktery kolumn, więc trudno tutaj porównywać.
    Z luxmanem, który jest z reguły ciepłym grajkiem, myślę, że arcusy tworzyły by zgrany duet.
    Sprawdź tylko czy Luxman ten obsługuję kolumny od 4Ohm, bo głównie takie kiedyś występowały, przynajmniej na niemieckim rynku.

0
  • #3 27 Lip 2012 10:57
    sqn396
    Poziom 6  

Dziękuje za odpowiedź. Z tyłu wzmacniacza jest napisane "SPEAKERS (8~16Ω)". Czy oznacza to, że te Arcusy nie są odpowiednie? :/

0
  • #4 27 Lip 2012 13:25
    Excalibue
    Poziom 17  

Niestety, wzmacniacz jest przystosowany do obsługi tylko 8 omowych kolumn

1
  • #5 27 Lip 2012 18:57
    sqn396
    Poziom 6  

A więc jakie nieduże 8 ohmowe podłogówki polecilibyście zamiast Arcusów? Zależy mi na tym, aby były wysokie i wąskie. Resztę wymagań co do kolumn podałem w pierwszym poście.

0
  • #6 28 Lip 2012 10:00
    sqn396
    Poziom 6  

Naprawdę nikt nie poleci żadnych kolumn? Będę bardzo wdzięczny za każdą propozycję.

0