Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z radiowym dostepem do internetu-po wlamaniu

Misiu200 19 Jan 2005 15:33 1398 14
    Misiu200
    Level 15  
    Witam
    Mam pewien problem.Mam stale lacze na radiowce D-Link DWL 520+
    (antena sat)system xp prof sp2 wszystkie latki Panda anti Virus z najnowsza aktualizacja i od pewnego czasu a dokladnie od kad panda wykryla probe wlamania sie do mojego kompa(oczywiscie zablokowala probe) z internetem dzieje sie cos dziwnego-caly dzien chodzi bez problemu a od gdz 18 dokladnie od 18 wogule sie nie da polaczyc,zrywa polaczenie,sygnal zanika-i raz jest raz nie ma co to moze byc,a moze to temp ujemna ,napewnoo nie wirus a ni nic podobnego Panda nic nie znalazla,format tez nic nie pomogl-Pomocy
    ralph03
    Level 19  
    Moze ten firewall blokuje Ci w tych godzinach dostep.
    Misiu200
    Level 15  
    Witam firewall nie blokuje nawet jak go wylacze czy usune Pande dalej to samo
    Yuppi
    Level 17  
    Piszesz , że problem zaczyna się punkt 18. Spróbuj zmienić godzinę jeżeli to nie da rezultatu to nie czepiałbym się twojego komputera.
    Czy ta karta ma możliwość pomiaru sygnału ? Jeżeli tak to zaobserwuj co się dzieje z poziomem docierającego do ciebie sygnału. Może problem powoduje
    inny nadajnik WLAN. Zwróć uwagę na silne nadajniki pracujące na pobliskich kanałach.
    cortez_
    Level 26  
    Może o 18 ktos włącza jakieś nadawaie gdzieś w okolicy?
    coal_chember
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Głównym problem, zrywania połączeń jest nadmierna liczba użytkowników w sieciach radiowych. W tej technologi AP prawidłowo działają z maxem do 20 userów. A znająz naszych ISP , mają do jednego AP przyłączonych ok 100 userów. W skutek czego duża liczba pakietów jest gubiona lub dociera z błedami. Po 18 jest dość duży ruch tzn. dużo osób siada na neta po pracy. Takie jest moje zdanie które w 99% sprawdza się.
    marek216

Level 43  
    zgłoś problem adminowi jedyny powód takiego zachowania sie sieci to przeładowane łącze.
    rafi.w
    Level 20  
    Macie racje problem polega na tym że wieczorem włacza się wielu użytkowników sieć jest po prostu zapchana. A co do sygnału w Xp pewnie zrywa Ci co chwila połaczenie i próbuje się połączyć ponownie
    Zmień sieć na jakąś mniej zapchaną....
    techrys
    Level 28  
    Problem kart na acx i winodwsa xp był już poruszany wielokrotnie na forum. Na jednych komputerach działa poprawnie, na innych nie - ten typ tak ma, na win98/me problemu nie ma.
    Jedyne co jest dziwne to regularna godzina o której to się dzieje.
    Misiu200
    Level 15  
    Witam ponownie
    odpowiadam juz na wszystko a wiec tak
    IP mi takze zanika jak i siec,sygnal z nadajnika u mnie tez jest zerowy gdy zrywa polaczenie,admin twierdzi ze wszystko jest ok ale
    juz sobie poradzilem nie wiem dlaczego ale po wizycie i uaktualnieniu wszystkich poprawek i zabezpieczen microsoft-u jak narazie nic sie nie dzieje tzn wszystko chodzi ok-moze to tylko zbieg okolicznosci ale jest dobrze.
    Jezeli by cos bylo nie tak to bede pisal odrazu
    Wielkie dzieki wam za pomoc i dobre rady
    Pozdrawiam
    Misiu200
    Level 15  
    Poraz kolejny witam
    I dalej to samo bylo przez pewien czas lux a teraz to samo nadal.
    Co najciekawsze admin twierdzi ze wszystko jest ok nic nie znalazl nie wiem co mam robic dalej raz jest dobrze tak jak dzis raz jes zle
    strzelcu
    Level 12  
    Zapros montera ktory Ci ta karte montowal i celowal w Antene Bazową - przyjdzie i zrobi pewnie jakis pomar - tylko zaznacz zeby przyszedl po 18 tej :)

Przyjdzie z notebookiem i na swoim sprzecie sprawdzi jak jest naprawde , jesli u niego bedzie w tym czasie ok, na tej samej antenie ktora masz podpieta do kompa - to znaczy ze masz cos w systemie namieszane.

Bo tak mozesz sobie pisac do admina a on do Ciebie i jeden i drugi do smierci bedzie mowi ze jest OK!

P.S
    Jedno z niepisanych przykazan jakie kraza po necie :)
    "Admin ma zawsze racje"
    hehehe
    marek216

Level 43  
    przepraszam za słownictwo

admin na gówno a nie racje !!!

stara prawda mówi "klient ma zawsze racje "
    ]
    skoro admin twierdzi że wszystko jest ok to niech zrobi pomiar u klienta po 18 a wtedy ma prawo mądrować.

zaprośmontera na pomiary jeśli ma racje musisz odpuścic jesli nie masz prawo żadać transferu określonego w umowie i dostępu o wybranej godzinie na odpowiednim poziomie

pozdrawiam