Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Voyager 3.3 97r - migające tylne lampy i deska rozdzielcza

Żik 27 Jul 2012 10:48 2056 3
    Żik
    Level 9  
    Problem pojawił się po podpięciu przyczepy z wypożyczalni a właściwie kiedy ją już odpiąłem. Gdy zapalam światła nie świeci podświetlenie zegarów deski rozdzielczej natomiast migają wszystkie numeryczne wyświetlacze oraz tylne lampy (żarówki pozycji z żarnikiem współdzielonej żarówki stopu). Miganie cyferek jest bardzo widoczne gdy ustawię ściemniacz podświetlenia deski na pozycję inną niż "0" , natomiast w tej pozycji nie widoczne, jednak brak podświetlenia zegarów deski oraz miganie lamp pozycyjnych nawet w pozycji "0". Miganie ustępuje gdy wykręcę żarówkę pozycji lewy tył - wtedy nie mam oświetlenia pozycji tyłu w ogóle w obu lampach, natomiast gdy wykręcę żarówkę pozycji prawy tył - nie mam oświetlenia pozycji tylko w tej lampie.
    leonek4
    Level 29  
    Rozkręć i sprawdź przewody w złączu koła haka oraz masę i przewody w tylniej lampie.
    Sprawdź bezpieczniki.
    Żik
    Level 9  
    Bezpieczniki sprawdziłem wszystkie w skrzynce koło akumulatora i pod kierownicą. Lampy rozbierałem ale nic niepokojącego tam nie ma. Rozbiorę zaraz gniazdo zasilania przyczep :/
    Rozebrałem gniazdo ale nic tam nie znalazłem.
    Byłem u elektromechanika, który zaoferował zdiagnozowanie usterki za 250 zł. Podobno styki w komputerze lubią się przepalać. Jeśli uda się je zreanimować to koszt ok. 400 zł. Jeśli nie to wymiana komputera ok 1000 zł. Podkasałem więc rękawy i zacząłem wszystko od nowa. Okazało się, że przeoczyłem jeden bezpiecznik pod kolumną kierownicy. Po wymianie wszystko OK.
    qqq12345
    Level 1  
    Witam voyager 3,8 V6, '96 AWD
    Dziś spotkało mnie to samo, zgasło podświetlenie deski, regulacja powoduje jedynie
    miganie licznika km, oraz panel funkcji biegów (automat) , dodatkowo miga prawa tylna lampa. Wszystkie te cuda po zapięciu przyczepy, wcześniej ją używałem i było ok, teraz nie wiem czy to przez masę na gnieździe czy cos innego. Proszę o pomoc.