Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Voyager 3.3 97r - migające tylne lampy i deska rozdzielcza

27 Lip 2012 10:48 1969 3
  • Poziom 8  
    Problem pojawił się po podpięciu przyczepy z wypożyczalni a właściwie kiedy ją już odpiąłem. Gdy zapalam światła nie świeci podświetlenie zegarów deski rozdzielczej natomiast migają wszystkie numeryczne wyświetlacze oraz tylne lampy (żarówki pozycji z żarnikiem współdzielonej żarówki stopu). Miganie cyferek jest bardzo widoczne gdy ustawię ściemniacz podświetlenia deski na pozycję inną niż "0" , natomiast w tej pozycji nie widoczne, jednak brak podświetlenia zegarów deski oraz miganie lamp pozycyjnych nawet w pozycji "0". Miganie ustępuje gdy wykręcę żarówkę pozycji lewy tył - wtedy nie mam oświetlenia pozycji tyłu w ogóle w obu lampach, natomiast gdy wykręcę żarówkę pozycji prawy tył - nie mam oświetlenia pozycji tylko w tej lampie.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 29  
    Rozkręć i sprawdź przewody w złączu koła haka oraz masę i przewody w tylniej lampie.
    Sprawdź bezpieczniki.
  • Poziom 8  
    Bezpieczniki sprawdziłem wszystkie w skrzynce koło akumulatora i pod kierownicą. Lampy rozbierałem ale nic niepokojącego tam nie ma. Rozbiorę zaraz gniazdo zasilania przyczep :/
    Rozebrałem gniazdo ale nic tam nie znalazłem.
    Byłem u elektromechanika, który zaoferował zdiagnozowanie usterki za 250 zł. Podobno styki w komputerze lubią się przepalać. Jeśli uda się je zreanimować to koszt ok. 400 zł. Jeśli nie to wymiana komputera ok 1000 zł. Podkasałem więc rękawy i zacząłem wszystko od nowa. Okazało się, że przeoczyłem jeden bezpiecznik pod kolumną kierownicy. Po wymianie wszystko OK.
  • Poziom 1  
    Witam voyager 3,8 V6, '96 AWD
    Dziś spotkało mnie to samo, zgasło podświetlenie deski, regulacja powoduje jedynie
    miganie licznika km, oraz panel funkcji biegów (automat) , dodatkowo miga prawa tylna lampa. Wszystkie te cuda po zapięciu przyczepy, wcześniej ją używałem i było ok, teraz nie wiem czy to przez masę na gnieździe czy cos innego. Proszę o pomoc.