Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jak połączyć telewizję na kartę i naziemną TV cyfrową

nadideal 27 Jul 2012 10:54 2806 4
    nadideal
    Level 9  
    Witam,

korzystam w mieszkaniu z Telewizji na kartę (analogowy dekoder, stary tv). Antenę satelitarną mam na balkonie. Teraz chciałbym doprowadzić do telewizora drugi sygnał z naziemnej telewizji cyfrowej. Moje pytanie brzmi: czy istnieje jakieś urządzenie do którego mogę wpiąć kilka różnych anten (sygnał cyfrowy i analogowy), a potem na nim sobie przełączać, który sygnał ma trafić w danym momencie do telewizora? Pytam, ponieważ z jednej strony założyłbym naziemną tv cyfrową, a z drugiej szkoda mi rezygnować z Telewizji na kartę, gdzie kanałów jest nieco więcej. A nie chce mi się za każdym razem przełączać anten z tyłu telewizora.

Z góry dzięki za pomoc.
    kaputo
    Level 21  
    Zastosuj dekoder satelitarny z funkcją dekodera DVB-T np. Opticum ITI HD X8 COMBO.
    nadideal
    Level 9  
    Jak dobrze rozumiem, kupuję ten dekoder, podpinam do niego 2 anteny (tv na kartę + naziemną dvbt), wkładam starą kartę tv na kartę do dekodera i doprowadzam sygnał do telewizora. Jedyny problem jaki tu widzę, to to, że nie bardzo mam możliwość poprowadzenia kolejnego kabla przez całe mieszkanie - za dużo kucia i przeróbek. Wolałbym mieć jakieś urządzenie tuż przy parapecie na oknie (stąd idą kable) i w tym miejscu przełączać sobie sygnał. Na dekoder parapet niestety za wąski.