Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ELTA 8903 - buczenie z głosników

19 Sty 2005 15:36 2480 8
 • Poziom 13  
  Jak pozbyć się buczenia, które występuje w stanie standby. Wydaje mi się,że pochodzi ono z zasilacza chyba jest to 50Hz. Sprzęt jest nowy i napewno jest to przypadłość tego modelu a nie tylko tego egzemplarza.

  (Porady w stylu: "trzeba było dziadostwa nie kupować, albo wyrzuć to i kup firmowe" mnie nie interesują - dlatego proszę sobie nie nabijać w ten sposób punktów)
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 31  
  Przejscie w stan stanby powinno doprowadzic do zadzialania przekaznikow i odlaczyc wyjcie na glosniki.

  Czy w tym wzmaku jest uklad zabezpieczenia odlaczajacy glosniki w przypadku powstania stanow nieustalonych na wyjsciu wzmacniacza ?
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 13  
  prawdopodobnie nie ma. Jeszcze tam nie zaglądałem ponieważ jest to nowy sprzęt zakupiony w sklepie, a usłyszałem,żę ten typ tak ma. Myślałem,że ktoś też to kupił ten sprzęt i pokonał ten problem, naj lepiej jeszcze w sposób taki, który nie świadczyłby o zbytniej ingerencji (plomb tam nie ma) ale chodzi o gwarancję.

  Czy sugerujesz wstawienie przekaźników? (oczywiście jeśli ich już tam nie ma)
 • Pomocny post
  Poziom 31  
  sugeruje dobudowanie ukladu z przekaznikami wylaczajacymi glosniki w stanie stanby.

  sygnal do sterowania ukladu powinienes podac z bloku logiki odpowiedzialnego za funkcje "MUTE"

  Dodano po 2 [minuty]:

  ale dziwi mnie wlasciwie jedna rzecz, czyzby ze wzgledow oszczedonsciowych nie zastosowano w tym wzmaku kluczy zwierajacych sygnal podany na wzmacniacz mocy z przedwzmacniacza ?
 • Poziom 13  
  Dziękuję za sugestię. Poczekam na inne (może jeszcze ktoś zabierze głos w tej sprawie), choć wydaje mi się, że to co napisałeś bedzie chyba dobrym wyjściem. W tej chwili sprzętu nie mam przed sobą ponieważ jestem w pracy, ale jak najszybciej do powyzszego sie ustosunkuję. Jeśli miałbyś jeszcze jakiś pomysł to chetnie przeanalizuję. Pozdrawiam. A narazie dziękuję.
 • Poziom 10  
  Cześć,
  Ja kupiłem Kino DVD ELTA 8909 i też buczy w 6-sciu głośnikach :( ALE!!!
  Moje kino nie buczy w stanie STANDBY OFF (tzn. kiedy wszystko jest wyłączone, a na panelu pali się tylko jedna czerwona dioda LED). Natomiast jeśli włączę i przejdzie w stan STANDBY ON, to słychać buczenie. Nie ma różnicy, czy jest dźwięk czy nie, tzn. słychać np. muzykę i ... buczenie. Buczenie jest stałe. Oczywiście jak poziom dźwięku jest odpowiednio duży (ale bez przesady) to buczenie jest zagłuszone. Muszę jednak przyznać, że nie jest to przyjemne.
  Pisałem o tej sprawie ostatnio.
  Wygląda na to, że taki "urok" sprzętu ELTA. Nie jest to pocieszające, ale można choć zakładać, że mamy sprawny -choć dziwny- sprzęt.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 11  
  Buczenie w czasie czuwania jest do zrobienia..... :) ale mnie interesuje właśnie buczenie też w czasie odtwarzania, drażni zwłaszcza w czasie ogladania filmu w nocy.... gdzieś przeczytałem że można wymienić elektrolity w zasilaniu na lepszej firmy i zbocznikowanie ich kondensatorami ceramicznymi 100nf. Jak jest Wasza opinia o tej przeróbce....
  Pozdrawiam..............Irenty
 • Poziom 12  
  Witam
  Powodem tego przyźwięku może być źle zaprojektowana i poprowadzona
  masa. Moja też buczy, trzeba będzie wziąść oscykoskop i spróbować
  ustalić źródło zakłóceń. Jak coś znajdę to napiszę.
 • Poziom 11  
  o super Jaworek... sprawdź to na oscyloskopie.... i daj znać może coś wyjdzie..... a tak apropo buczenia w czasie czuwania to ja zrobiłem jak mi poradzono i przestało buczeć a mianowicie:...Wylutowywujesz jedną nogę rezystora 4,7k znajdującego się na płycie wzmacniacza (jest on na linii MUTE) i łączysz ją z diodą Standby na płytce wyświetlacza. I po kłopocie. Załaczm zdjęcia....