Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel CA-10 KLED-M. Komunikat w programie DLOAD10 - centrala nie odpowiada.

gkr 19 Sty 2005 15:44 3680 13
  • #1 19 Sty 2005 15:44
    gkr
    Poziom 10  

witam,

jestem posiadaczem nowej centrali Satel CA-10 z manipulatorem LED. Mam pewien problem z polaczeniem z kompem po RS-232. mianowicie w programie DLOAD10 otrzymuje komunikat "Centrala nie odpowiada".

oczywiscie na manipulatorze wchodze w tryb serwisowy potem 112 i nic. zero komunikacji z kompem. daje odczyt w programie i po chwili otrzymuje komunikat, ze centrala nie odpowiada. ciekawostka jest, ze przy uruchomieniu centrali z funkcja resetu (zasilanie, zworka itd.) program łączy sie bez problemu i dziala do momentu rozlaczenia. nie zglasza nawet zadnych awarii, programuje poprawnie wysyla i odczytuje dane z centrali, wnioskuje wiec, iz kabel jest sprawny, co do manipulatora to rowniez dziala bez zarzutu. uzbraja alarm i rozbraja bez problemu, poprawnie wyswietla na diodach strefy, czujki.

nie wiem w czym problem, czy mozliwe zeby centrala byla uszkodzona a moze sa jakies ustawienia odpowiedzialne za komunikacje z komputerem ?

wersja softu w CA-10 to 4.9
    manipulator - Satel CA-10 KLED-M (bez klapki)

• #2 20 Sty 2005 17:34
    jotemes
    Poziom 11  

cześć !
    Sprawdz trzeci zestaw pocji w funkcji FS5 - dla manipulatora LED "2" ma nie świecić. Ponadto spokojnie sprawdź wszystkie opcje. Sprawdź FS 111 adresy manipulatorów, bo z twego opisu nie wynika czy przy pomocy manipulatora można system obsługiwać, czy też programować. Zalecam także spokojnie sprawdzić omomierzem kabelek zgodnie z opisem na str. 26 (rys.14) "Instrukcji instalatora". Jak to wzsystko nie pomoże to polecam stonę producenta www.satel.pl gdzie odpowiedzą ci na wszystkie pytania. Kiedyś mieli nawet 24-godzinny dyżur serwisowy.

• #3 20 Sty 2005 18:07
    zbyslaw
    Poziom 13  

Witam ! Jakie złącze używasz do komunikacji, mam nadzieję, że nie przejściówkę USB - RS bo z tym jest czasami problem. To pierwsza sprawa. Druga to. Najpierw F112, później połącz. Jest z tym mały problem przy dużej odległości między komputerem a klawiaturą.

• #4 20 Sty 2005 21:25
    adam_mk
    Poziom 19  

Cały SATEL!
    Jedyna sugestia to pytanie do producenta. Wystarczy mała niezgodność wersji centrali i klawiatury i już jest kłopot. Stwierdziłem, że zdarza się, że ta funkcja działa w satelu.
    Pozdrawiam Adam M.

• #5 29 Sty 2005 22:19
    mariusza24
    Poziom 12  

A może poprostu nie ustawiłeś takich samych haseł komunikacji centrali i komputera w programie i w Satelu?

• #6 29 Sty 2005 22:45
    GRZEGORZ OST
    Poziom 16  

Witam;
    Też kiedyś miałem podobny problem z podłączeniem do kompa po 30 minutowej rozmowie z serwisantem SATELA udało się wszystko zgrać. Przy następnej instalacji pojawiły się kolejne problemy z łącznością z kompem „rzuciłem ręcznik” i programuje z klawiatury Fakt ze SATELA instaluje od „święta” może gdybym był na bieząco to nie miał bym problemów Czasami prędzej wklepie program z klawiatury niż bym miał podłączyć kompa. Potwierdzam to co napisał zbyslaw jak masz laptopa bez RS-a i masz przejściówkę z USB na RS-a będą w tym i nie tylko tym przypadku problemy.

• #7 30 Sty 2005 23:09
    spiotrs
    Poziom 11  

Nie ma regóły.
    Zależy jaka przejściówka i komputer. U mnie na Toshiba S1700-200 i przejście Profilic, działa doskonale (Satele, Dsc, moduły GSM)

• #8 10 Lut 2005 10:07
    sonik74
    Poziom 10  

zauważyłem jedną rzecz.. jeżeli kabelk robiłeś sam to nie będzie działać. Mianowicie: schemat połączeń jest zły. W instrukcji papierowej jest obraz lustrzany złącza RS .....a w instrukcji ściągniętej z netu .*PDF, jest obraz lustrzany złącza płyty głównej....więc musisz się pobawić ..tak jak ja miałem okazję:), teraz już nie mam żadnych problemów z połączeniami, mimo że używam adaptera USB-RS

• #9 14 Lut 2005 22:18
    camel
    Poziom 14  

Miałem podobny problem manipulator led był uszkodzony robił zwarcie na magistrali komunikacji z centralą przez to były problemy z połączaniem przez RS .Wmoim pzrypadku manipulator również wizualnie był sprawny dało się wpisać kod itd.

• #10 19 Lut 2005 19:31
    fred4u
    Poziom 21  

Witam,

Mam pytanie - co słyszysz w manipulatorze po wpisaniu 112#? Czy czasem centrala nie próbuje się zamonitorować?? W tym wypadku RS nie ruszy.

Pozdr.,
    Michał

• #11 20 Lut 2005 13:41
    Usunięty
  • #12 20 Lut 2005 17:55
    Arro
    Poziom 14  

O ile mi wiadomo CA 10 komunikuje się tylko z kołków a nie z FS 112 CA6 działa w ten sposób

• #13 20 Lut 2005 23:06
    fred4u
    Poziom 21  

@arro 112 nie tylko w CA6 - dla CA10 to też start programowania po RS @gkr jak pisałem sprawdź czy centrala nie próbuje się właśnie zamonitorować.

Pozdr.,
    Michał

• #14 07 Mar 2005 00:01
    marasboss
    Poziom 12  

witam. Tez mam kabel samorobke i przejściowke z USB. Działa bez zarzutu. chociaz pamietam ze czasami przy wielokrotnym laczeniu sie i rozlanczaniu zdarzalo sie ze nie chcial sie polaczyc. musialem DLOAD-a odpalac jeszcze raz i wszystko spoko chodzilo (bawilem sie pod xp). Posprawdzaj kody, kabel, może wez innego COM-a albo albo jak masz mozliwosc to podepnij pod innego kompa....... powodzenia :D

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo