Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mińsk 125 - Po ok. 10 sekundach ginie prąd.

27 Lip 2012 15:24 2351 14
  • Poziom 8  
    Witam, posiadam motocykl Mińsk 125 typ 400 z 1988 roku. Problem polega na tym, że po uruchomieniu silnika światła są ale tylko przez około 10 sekund. Potem raz mrugną i gasną na amen. To samo z kontrolkami. Silnik oczywiście nie gaśnie. Dzieje się tak za każdym razem. Wszystko podłączone według schematów.
  • Poziom 8  
    Dobra, tylko gdyby kable nie łączyły to światła by raz były a raz nie. A w tym przypadku ZA KAŻDYM RAZEM dzieje się identycznie. 10 sekund działania i gasną. Zgaszę silnik, uruchomię ponownie i znów 10 sekund i koniec. Gdyby przerywały albo coś w tym stylu to sam bym wpadł że gdzieś coś nie łączy.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Sprawdź, czy moduł się nie grzeje.Tam zdaje się jest wszystko zblokowane w jednej puszcze - moduł CDI i prostownik. Lubiło to się zepsuć. Można zastąpić osobnymi klockami lub próbować naprawić ten.
  • Poziom 8  
    Moduł wymieniałem. Właśnie testowałem miernikiem. Już na wyjściu z prądnicy ginie. Gdyby była spalona to by nie było w ogóle. Poza tym prądnice też wymieniałem. Czy jest opcja, że z jakiegoś układu prąd wraca do prądnicy?
    Schemat masz? Przecież na nim widać, jak to jest zrobione. Szukaj jakiś usterek mechanicznych jeśli modułu jesteś pewien. Gdzie mierzysz ten zanik? Możliwe, że moduł zwiera i obciąża prądnicę.
  • Poziom 8  
    Mierzę zanik na stykach prądnicy. Bez różnicy czy kable od reszty elektryki przykręcone czy nie, wynik pomiaru ten sam: stała wysokość, potem jedno-dwa wahnięcia i zanik.
    Jeśli zwiera sam prostownik regulator, to nawet jak odepniesz wszystko poza nim, to i tak będzie zwierał. Musisz odpiąć cewki prądowe i sprawdzić, co się wtedy na nich dzieje (napięcie przemienne). Zresztą praca prostownika/regulatora bez podpiętego akumulatora mogła go uszkodzić. Jeśli problem nie leży w cewkach, to będzie to ten felerny moduł.Zresztą, jak sobie wpiszesz jego model w googla,to masz trochę do poczytania.
  • Poziom 8  
    Prostownik regulator to ten moduł? Mi się wydaje że prostownik z regulatorem jest osobno, w skrzyni akumulatora. Jeżeli tak to jazda bez akumulatora mogła uszkodzić moduł główny?
    Schemat masz?
    Wklej i opisz, gdzie i jak sprawdzasz.
  • Poziom 8  
    Mińsk 125 - Po ok. 10 sekundach ginie prąd.

Zaznaczyłem strzałką, sprawdzam tylko styk "3" bo tylko na nim ginie prąd.
    Czyli nic nie sprawdziłeś, mimo pełnego opisu.
    Oddaj do naprawy, Nie poradzisz sobie.
  • Poziom 8  
    A gdzie miałem sprawdzać? Na księżycu? Szedłem od świateł przez moduł aż do prądnicy. Skoro ona nie daje prądu to po co Ci info że żarówka nie świeci? Wszystko inne poza tym stykiem "3" działa.