Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Informatyka na Uniwersytecie Śląskim- informacje, opinie

Sylwia_200 27 Lip 2012 16:00 1941 3
  • #1 27 Lip 2012 16:00
    Sylwia_200
    Poziom 2  

Witam serdecznie.
    Mam parę pytań odnośnie studiowania przez kobiety na kierunku Informatycznym.

Jestem absolwentką Technikum Informatycznego i chciałabym uczyć się dalej w tym kierunku tylko problem w tym, że mam obawy iż sobie nie poradzę.

Obawiam się, że nie poradzę sobie z matematyką na studiach do tej pory nie za bardzo chciało mi się jej uczyć. Z przedmiotami stricte Informatycznymi było różnie raz z programowania mi nie szło (nie cierpię turbo pascal) :| raz z systemów operacyjnych i sieci komputerowych, natomiast z bazami danych leże :| umiem tylko tyle co było mi potrzebne przy tworzeniu stron internetowych, bo taką specjalizację sobie wybrałam.
    Powiedzcie mi czy jest ciężko czy nie i jak to w ogóle wygląda na studiach.

Proszę o w miarę szybkie odpowiedzi.

Pozdrawiam :D

0 3
  • #2 27 Lip 2012 21:42
    dorylek
    Poziom 2  

Witaj, Sosnowiec czy Katowice?

Jeżeli będziesz się uczyć na bieżąco i się będziesz starać, nie powinnaś mieć żadnych problemów. Jednak, studia nie nauczą cię niczego, jeżeli sama od siebie nie będziesz chciała zagłębić się w pewne tematy.

W Sosnowcu, jest przedmiot WDI (Wprowadzenie Do Informatyki), on ma za zadanie wykosić większość osób które się nie nadają.

0
  • #3 28 Lip 2012 09:45
    Sylwia_200
    Poziom 2  

Katowice albo Sosnowiec nie wiem do końca jeszcze. Z tym, że na studiach się nie nauczę to wiem. Jeśli sama nie będę wiedzieć co chce robić.

W szkole miałam aplikacje internetowe z tym, że żałuję iż nie poszłam na systemy. A tu jakie potem są specjalizację do wyboru?

A jak z programowaniem jest jakiego języka się będę uczyć bo do tej pory to miałam tyle o ile (Pascal, C++, C#, Java i Java script, PHP) ale to jest mała wiedza umiem tyle ile było trzeba umieć aby zaliczyć dany przedmiot.

0
  • #4 09 Sie 2012 00:20
    Tommy82
    Poziom 39  

W sumie i tu i tu są upierdliwcy.
    Co do kobiet to nie ma najmniejszego problemu w kontekście dyskryminacji. Jak masz głowę na swoim miejscu to dasz rade. Stereotypami się nie przejmuj, naprawdę. To jest Twój najmniejszy porblem

Jest inny niektóre panie z ogarnianiem pewnych tematów maja problemy ale to nie jest reguła wiec się nie sugeruj bo faceci też maja. W Sosnowcu zresztą pani B jest dziekanem.
    To na co tam sobie w technikum poszłaś ma trzeciorzędne znaczenie bo nie tu jest porblem z zaliczeniem. Łazic na wykłady notować czytać na bieżąco i nie narobić pleców i zaległości wszystko będzie ok.
    Jak będziesz miała komplet wykładów do skserowania to zawsze sobie koło kogoś kumatego miejsce na egzaminie załatwisz ;). Do tego zainteresować się czymś konkretnym bo studia to tylko papier.

W sosnowcu jest WDI w Katowicach było TPI, wdi nie miałem przyjemności w Sosnowcu bo w Katowicach WDI miałem z mistrzem JJW (mógł bym napisać wiele dobrego o tym gościu ale i tak nie napisał bym wszystkiego po prostu mistrz i pasjonat informatyki), ale TPI przedmiot może i ciekawy ale wymaganie tych wszystkich dowodów na egzaminie jest wg mnie nadmiarowe. Bo zrozumienie problemu komiwojażera to jedno ale wymaganie dowodu NPzupełności tego czy problemu plecakowego to już jest jednak pewna forma folkloru.
    W Sosnowcu pani F jest straszna na WDI i nie jednemu odebrała marzenia sam znam kilku.

0