Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FORD transit kiedy wymiana paska rozżądu?

19 Sty 2005 16:21 11155 7
  • Poziom 12  
    prosze o odp na temat kiedy sie wymienia (po ilu tys km) pasek rozżądu w fordzie transicie 2,5 99r, co ile tys km na gumowym, ile tys na łancuchowym, no i moze jak kto wie jaki to pasek bo nawet nie mam pojecia dzieki
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 15  
    Ja mam forda fieste z 1979 i jest na lancuszku rozrzadu (tam jest on na cale zycie silnika) ale ty napewno masz gumowy a co do wymiany to z tego zo pamietam to albo 60 albo 80 tys.km
  • e-miernikie-mierniki
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Transit to bardzo przyjemne auto do wymiany paska rozrzadu, mozna to robic niemalze w bialej koszuli :) Zero problemow, dziecko sobie poradzi, piekne dojscie do wszystkiego, nie to co Fiat czy Vw... Ja w swoim wymienialem co 80 - 100 tys. ale zdaje sobie sprawe ze to za rzadko, zalecaja chyba co 60.
  • Poziom 26  
    Tak jak pisze poprzednik, zalecae jest co 60.000 km. Masz z 99 r, więc jest tam pasek szeroki, ale tez musisz pomyśleć o napinaczu.
    Ford zaleca wymieniać go razem z paskiem, ale jak to w Polsce, wszyscy zmieniaja napinacz co drugi pasek.
    W Transitach jest teraz nowa rolka napinacza bez sprężyny, ale jak chcesz wymieniać w warunkach domowych, to kup tradycyjną rolke ze sprężyną , bo nie masz pewnie przyrządu do pomiaru naciągu paska.
    Nie zapomnij zablokować otworów :wieńca, pompy i wałka rozrządu.
    pozdr.
  • Poziom 12  
    w transicie 99 pasek rozrządu wymieniamy co 80.000km. najlepiej zakupić org. w tej chwili są to komplety z napinaczem i dokładną instrukcją montażu.
  • Poziom 15  
    nikogo nie razi ROZŻĄD w temacie???
  • Poziom 12  
    najbardziej razi mnie sory
  • Poziom 18  
    wymiana co 60000km i sprawdz napinacz atakze oszczelniacze na wale i walku zeby pasek pracowal awq cvzystym pozrawiam