Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aprilia RS 50 2008 - Nie działają światła długie/prośba o schemat

xardas97 27 Lip 2012 17:51 2500 7
  • #1 27 Lip 2012 17:51
    xardas97
    Poziom 20  

Witam. Kupiłem używaną Aprilię RS50 z 2008 roku (ta nowa wersja) i mam problem mianowicie nie działają długie, przełącznik przy kierownicy jest sprawny ponieważ zapala się kontrolka, ale żarówka się nie świeci, oczywiście jest ona sprawna a profilaktycznie ją wymieniłem i to samo. Niestety nie dysponuję schematem, czy ktoś go posiada? Silnik jest od Derbi, tak samo jak wiele części (np. tzw "zadupek" + obydwa siedzenia są od GPR 50 + zbiornik paliwa itp.), aczkolwiek np. derbi ma światło postojowe a w aprili tego nie ma, więc pewnie schemat się różni.
    Czy tutaj światła są włączane poprzez przekaźniki?
    Przepraszam za tak proste pytania, ale bez schematu to nic nie wiem :/

0 7
  • #2 27 Lip 2012 17:54
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Schemat do tego motoroweru jest dostępny bez problemu,więc w czym rzecz?

I nie mów, że sprawdzenie obwodu światła drogowego wymaga schematu.

0
  • #3 27 Lip 2012 17:57
    xardas97
    Poziom 20  

Błażej, nie jestem w stanie go znaleźć - PODKREŚLAM, Aprilia RS z światłami motylkowi ew trapezowymi produkowana do bodajże 2006 nie ma NIC wspólnego z obecna. W google nie mogę nic znaleźć, poza czymś takim: http://www.easyparts.nl/showdrawing/6679/7936...381-m6679-s6686-d79360/Electrical_system.html
    Ale nic z niego nie jestem w stanie wywnioskować - może ktoś bardziej obeznany w takiego rodzaju schematach mi pomoże?
    Błażej, schemat dużo mi powie, i może się przydać do czegoś innego

0
  • #4 27 Lip 2012 18:07
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

http://www.serviceaprilia.com/public/lumApril...glish,%20Francaise,%20Deutsche%20-%201995.zip
    Strona 87. Nie to? A jeśli nie, to wpisz sobie w goole "aprilia rs50 electric", możesz dodać "diagram". Zresztą, jak zaczniesz wpisywać "electr..."to samo cię w kilka języków poprowadzi.
    A co tu wnioskować? Miernik w łapę i szukaj, gdzie się gubi prąd. Przecież tam wszystko idzie w pierwotnym obwodzie. Przewody nie są kolorowe?

0
  • #5 27 Lip 2012 18:13
    xardas97
    Poziom 20  

Błażej... "PODKREŚLAM, Aprilia RS z światłami motylkowi ew trapezowymi produkowana do bodajże 2006 nie ma NIC wspólnego z obecna"
    Ta z 95 tym bardziej.... W google nic nie ma, nie ma schematów do tej aprili od 2007 roku...
    Miernik w łapę wiem, ale tak czy tak kiedyś schemat się przyda...

0
  • Pomocny post
    #6 28 Lip 2012 16:24
    BANANvanDYK
    Poziom 38  

Nie widziałem jeszcze serwisówki do RS50 MY 06, a szkoda bo interesowały by mnie informacje na temat silnika Piaggio 6-biegowego.
    Trzeba do tego podejść standardową metodą, czyli z miernikiem i sprawdzić napięcia i przejścia pomiędzy przełącznikiem świateł a żarówką i masą.

0
  • #7 28 Lip 2012 16:39
    xardas97
    Poziom 20  

Już naprawiłem, poprzedni właściciel zlutował kabel (nie wiem w jaki sposób sie rozciął) prowizorycznie i się rozpadł.
    No właśnie nigdzie nie ma... Piaggio? Niby aprilia i piaggio się połączyły, ale to jest silnik derbi - na cylindrze jest logo

0
  • #8 28 Lip 2012 18:30
    BANANvanDYK
    Poziom 38  

Może włożyli silnik zbrandowany pod Derbi, albo ktoś zmienił silnik.
    Silnik Piaggio można poznać po tym, że nie ma węża pomiędzy pompą cieczy a cylindrem (zrobiono kanał w karterach).

0