Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trudności z odbiorem Hotbirda i Astry

dawe-19 27 Lip 2012 19:47 1734 8
  • #1 27 Lip 2012 19:47
    dawe-19
    Poziom 12  

Witajcie. Mam spory problem z ustawieniem moich anten satelitarnych. Jedną z nich (talerz z Cyfrowego Polsatu) ustawiony mam na max 50%. Przy złej pogodzie czy nawet wietrze tnie niesamowicie i nie da się oglądać. Poświęciłem mnóstwo czasu i więcej poprostu nie da się wyciągnąć...Podobnie jest z drugą anteną(jeszcze większej średnicy talerz) ustawioną(?) na Astrę .Znajduje tylko niektóre częstotliwości (MTV Music, Zdf i takie inne kodowane) z jakością 50% jednak częstotliwości na której nadają polskie kanały tvp nie łapie w ogóle..! Podobnie nie łapie częstotliwości gdzie nadaje Eurosport Deutschland. Kręciłem cały dzień jednak nie ustawię nawet na 20%...Tak jak mówiłem, na MTV Music udaje się to na 50%. Wiecie może co to może być? Jedyne co mi przychodzi do głowy to drzewa, które niestety rosną jakieś 7 m przed moim domem. Czy to przez nie mogą być takie jaja?

Jaja to są z Twoim wpisem w złym dziale.
    Zobacz i czytaj objaśnienia w danym dziale - pod nazwą działu - .
    "Dobór anten, sposób prowadzenia instalacji odbiorczej, podział sygnału na kilka odbiorników, instalacje TV naziemnej oraz kablowej. Nie dotyczy TV SAT."
    Przenoszę do właściwego działu. [SP5ANJ]

Dodano po 19 [minuty]:

Przyznaję się do błędu. Oczywiście omyłkowo i z pośpiechu źle zamieściłem wpis.

0 8
  • #2 27 Lip 2012 20:01
    Lee.LW
    Poziom 24  

Witam!
    Czy ten "nabiał" jest z powodu drzew, możesz sprawdzić dość prosto. Z miejsca zainstalowania anten popatrz "w niebo" pod kątem ok.30° od poziomu (poziomnica + kątomierz). Jeśli w polu widzenia są drzewa, a pewnie będą (gorszy odbiór przy wietrze), pozostaje zmiana miejsca zawieszenia anten. Czasem jest możliwa drobna kosmetyka drzewa.
    Pozdrawiam,
    Lee

0
  • #3 27 Lip 2012 20:49
    djfm
    Poziom 8  

A tuner Sat i konwerter sprawne?

0
  • #4 27 Lip 2012 21:35
    mihal2002
    Poziom 43  

djfm napisał:
    A tuner Sat i konwerter sprawne?

Chyba czytać nie potrafisz!
    dawe-19 napisał:
    Jedyne co mi przychodzi do głowy to drzewa, które niestety rosną jakieś 7 m przed moim domem.

dawe-19 napisał:
    Poświęciłem mnóstwo czasu i więcej poprostu nie da się wyciągnąć.

dawe-19 napisał:
    mam na max 50%.

dawe-19 napisał:
    Kręciłem cały dzień

Czym?
    dawe-19 napisał:
    Czy to przez nie mogą być takie jaja?

Jaja są z ciebie a przeszkodę z drogi sygnału sat. trzeba usunąć!

0
  • #5 30 Lip 2012 17:40
    dawe-19
    Poziom 12  

Lee.LW sprawdziłem, widzę końcówki drzew czyli prawdopodobnie to przez to. Tuner sat na pewno sprawny, bo taki sam problem jest na kilku tunerach. Konwertery też próbowałem różne i żadnej znaczącej różnicy nie było.

mihał2002, nie wiem niby dlaczego Cię to tak śmieszy, bo nie wiem co w tym śmiesznego. Wiem, że najlepiej by było usunąć przeszkodę, ale jak wiecie nie można ot tak sobie wyciąć drzew, na to trzeba mieć pozwolenie. A poza tym te drzewa niestety nie są moje, tylko "życzliwego" sąsiada..

0
  • #7 31 Lip 2012 10:25
    LeDy
    Poziom 43  

dawe-19 napisał:

mihał2002, nie wiem niby dlaczego Cię to tak śmieszy, bo nie wiem co w tym śmiesznego.
    Cytat:
    Kręciłem cały dzień jednak nie ustawię nawet na 20%...
    A to nie jest śmieszne? Wezwałbyś fachowca i , gdyby szło, to już byś oglądał( już 4 dni bez).

0
  • #8 31 Lip 2012 22:49
    dawe-19
    Poziom 12  

Noo będę próbował jakoś na dachu zamontować anteny. Dzięki wszystkim za rady. :)
    P.S
    a fachowca z ochotą bym zatrudnił, ale wiadomo, nic za darmo, wcześniej nie miałem problemu z samodzielnym ustawieniem anteny.

0
  • #9 01 Sie 2012 08:48
    LeDy
    Poziom 43  

dawe-19 napisał:

a fachowca z ochotą bym zatrudnił, ale wiadomo, nic za darmo,
    A tu chcesz za darmo?

0