Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia c3-01 - nie działajacy dotyk

27 Lip 2012 21:46 3560 15
  • Poziom 7  
    Witam, w mojej nokii c3-01 przestał działać dotyk , a jeśli już działa to klika mi w w ogóle inne miejsce. Zastanawiam się czy wymiana panelu dotykowego rozwiąże problem ?
  • Poziom 27  
    Tak wymiana panelu na 99 procent rozwiąże problem.
  • Poziom 40  
    Rozwiąże problem.
    Ale i tak znowu się popsuje bo w tym modelu podobnie jak w X3-02 jest to standardem.
  • Poziom 15  
    grubas napisał:
    .....Ale i tak znowu się popsuje bo w tym modelu podobnie jak w X3-02 jest to standardem.

Gdzie jest problem ? W wadliwych dotykach, nawet tych oryginalnych ?
    Pytam, bo klient przyszedł z reklamacją po trzech tygodniach od wymiany - dotyk zaczął się rozwarstwiać. Wygląda to tak, jakby zrobił się za długi i nie mieścił się w ramce obudowy.
    Czy jest to możliwe, że został na słońcu np. w samochodzie i rozwarstwił się na skutek temperatury ?
  • Poziom 7  
    Dziękuje wszystkim, właśnie słyszałem że w tym modelu uszkodzenie dotyku jest to bardzo częste.
  • Poziom 40  
    Według mnie jest to wada dotyku.
    Nawet nowe telefony wyjęte prosto z pudełka miały uszkodzone dotyki.
  • Poziom 12  
    Jeżeli chodzi o pomoc doraźną,to spróbuj najpierw skalibrować touch panel,pozdrawiam
  • Poziom 40  
    Kalibracja nic nie da.
    W tym przypadku dotyk bezwzględnie do wymiany.
  • Poziom 38  
    DrHause napisał:
    po trzech tygodniach od wymiany - dotyk zaczął się rozwarstwiać.

A przypadkiem klient nie próbował odkleić "warstwy ochronnej"? Spotkałem się już takimi przypadkami w X3-02, że ktoś myślał, że to na wierzchu to folia do odklejenia i rozwalił dotyk.
  • Poziom 7  
    Witam panowie, przepraszam że odkopuje troche temat ale właśnie dzisiaj kupiłem nowy dotyk , wymienilem i jest nadal to samo . Nowy dotyk też reaguje tylko czasem i w niektórych miejscach. Czy możliwe jest że trafiłem na zły dotyk ? W dodatku kupiony dotyk nie mieści sie w górnej części obudowy, a podobno jest oryginalny . CO zrobić z takim fantem ?

Właśnie dowiedziałem się że telefon był najprawdopodobniej zalany .
  • Poziom 12  
    Przeczyść złącze touch panela...
  • Poziom 13  
    Pewnie podlany N6000 obok złącza od touch panela, częsty przypadek. Na początek proponuje jednak zrobić kalibrację
  • Poziom 7  
    Nie dam radu ukonczyć kalibracji , gdy muszę kliknąć w dolny prawy róg po prostu jest to nie możliwe na trzaśniętym dotyku , złącze touch panelu czyściłem już kilka razy spirytusem salicylowym choć było idealnie czyste
  • Poziom 38  
    rryba4 napisał:
    kupiony dotyk nie mieści sie w górnej części obudowy

Jak składasz telefon jeżeli dotyk się nie mieści? Wygięty dotyk na pewno nie będzie działał poprawnie.
  • Poziom 7  
    po prostu sprawdziłem bez wkładania do obudowy , nowy dotyk w ogóle nie dawał żadnych znaków życia . Z kalibracja mówiłem o starym dotyku który jak już kliknie to nie w te miejsce które chciałem .
  • Poziom 38  
    Jeżeli stary działa cokolwiek, a nowy w ogóle, to ten nowy jest raczej niesprawny.