Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mastercookm 7333 jak poznać rodzaj dysz?

bampm 27 Jul 2012 22:07 4045 4
    bampm
    Level 2  
    Witam
    kupiłem używaną kuchnię gazowo-elektryczną (elektryczny piekarnik) mastercook 7333 (http://www.ardom.konin.lm.pl/kuchnia_wrozamet1.jpg) w idealnym stanie, jednak nie wiem czy ona była podpięta do sieci czy do butli. Nie mam możliwości wypytania byłego właściciela.

Jak to sprawdzić? Wiem że butla/sieć różni się dyszami, jakie dysze są do czego? Jak je rozpoznać? Jakie dysze mam u siebie? Czy kuchnia może być np. nieszczelna czy coś?

Chcę podłączyć się pod sieć, czy przewód z zaworem kulkowym (ok 100 złotych) będzie odpowiedni?

Proszę o wyrozumiałość, to mój 1szy post na tym forum
    bampm
    Level 2  
    czytałem ten temat kilkukrotnie zanim się zarejestrowałem, niewiele mi pomógł, w sieci też nie znajduję odpowiedzi, dlatego się tu zarejestrowałem, licze na fachowców

"instalator powinien sprawdzić, czy mają odpowiednią średnicę (duży palnik 0,85; średni 0,64; mały 0,52)" średnicę czego? zdjąłem palniki, zaglądam w dziury ale to chyba nie o to chodzi (jak można mierzyć średnicę czegoś, co nie jest okrągłe?), czego to ma być średnica? nie chce wylecieć w powietrze, a takie teoretyzowanie może doprowadzić do nieszczęścia

to są stałe wartości dla dysz propan butanu? a jakie są dla instalacji sieciowej??

poproszę o wypowiedzi kogoś kto się na tym zna, nie potrzebuję odsyłaczy, co mogłem to od tygodnia przeczytałem, ale nadal nic mi to nie daje, dwóch panów od rozwożenia butli też mi nie pomogło...
    kgs245
    Level 16  
    To właśnie jest okrągłe , chodzi bowiem o średnice otworków w dyszach , malutkie otworki jak od igły. Na pewno nie uda Ci się tego łatwo zmierzyć . Najprostsze i pewne wyjście to w sklepie hydraulicznym poprosić o komplet dysz do takiego gazu jaki masz u siebie w domu i wymienić , będziesz miał dodatkową pewność że są nierozkalibrowane przez nieumiejętne czyszczenie. Cena kompletu mniej niż 10 zł. W tymże sklepie poproś o wąż do podłączenia pieca również odpowiedni do tego gazu. Do wymiany dysz potrzebny jest klucz nasadowy M8 lub M10 , wymiana mniej niż prosta.
    bampm
    Level 2  
    dzięki wielkie, o to mi właśnie chodziło
    pozdrawiam