Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG HD502HJ z błędami C7 i niskim transferem

28 Lip 2012 05:36 1260 1
  • Poziom 1  
    Witam, miałem ostatnio problemy z dyskiem samsunga HD502HJ, po kilku błędach, o których poinformował mnie przy zamykaniu systemu Win XP SP3, postanowił zostać partycją RAW. Następnie przy ponownym uruchomieniu zadziałał windowsowy CheckDisk i moim szczęściem naprawił partycję (dysk) kosztem kilku plików. Przetestowałem dyski HD Tune (przy włączonej w tle przeglądarce i winampie) i sprawdziłem Crystal Disk Info, wyniki zamieszczam poniżej. Martwi mnie bardzo wysoka liczba błędów CRC, która na szczęście nie rośnie i niski transfer samsunga.

Po drodze miały miejsce dwa incydenty, które mogły wpłynąć na stan dysków:
    1) Padł zasilacz HuntKey HK-400AP (od nowości) obecnie Tacens Radix V 550W 85+ (styczeń tego roku)
    2) BIOS nie widział obu moich dysków, więc przepiąłem je (wiosną tego roku)

Samsung jest jeszcze na gwarancji, czy nadaje się do wymiany? Naprawiać, czy do kosza?

Na moim głównym dysku (Seagate) mam na szczęście tylko jeden błąd CRC, ale że słabo się znam, chciałbym prosić również o opinię w jego kwestii, z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

SAMSUNG HD502HJ z błędami C7 i niskim transferemSAMSUNG HD502HJ z błędami C7 i niskim transferemSAMSUNG HD502HJ z błędami C7 i niskim transferem SAMSUNG HD502HJ z błędami C7 i niskim transferem SAMSUNG HD502HJ z błędami C7 i niskim transferem SAMSUNG HD502HJ z błędami C7 i niskim transferem