Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta GV-N98TOC-512I REV 2.1

28 Lip 2012 06:31 1502 12
  • Poziom 9  
    Witam, mam pewien problem oraz dylemat. Otoz wszedlem w posiadanie plyty glownej karty graficznej i kosci ram.
    PLYTA GLOWNA - ASUS P5VDC
    KARTA GRAFICZNA - GV-N98TOC-512I REV 2.1
    RAM 1GB SAMSUNG (TO NIE WAZNE)

Problemem jest to ze gdy odpalam kompa na normalnej (zintegrowanej) karcie graf.
    to nie ma zadnych problemow. natomiast gdy wloze te oto karte pod pci ex komputer wlacza sie i restartuje po 3-5 sekundach nie wyswietlajac nic na ekranie.
    zasilacz to 300W codegen. karta ma wejscie na dodatkowe zasilanie lecz moj zasilacz nie posiada zlaczki 6PIN pci ex. i nie wiem czego to jest wina ze tak sie dzieje. czy tego zasilacza, czy karty, a moze plyty glownej... i mam jeszcze jeden problem. sledzilem ta karte po google i przelecialem 1000-ce stronek na jej temat i nigdzie ale to nigdzie nie znalazlem wersji rev 2.1 ja mam tak napisane na tej karcie czy to jest jakis blad czy cos? Prosze o szybka pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    WYRZUĆ TEN ZASILACZ ! Kup firmowy 350w-400w z 6-pin wtyczką i po kłopocie. Chociaż jak masz taką możliwość, to podnień tą imitacje zasilacza na pożyczony firmowy psu.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Tę szybka pomoc to mamy Ci zapewnić w postaci zasilacza dostosowanego mocą i "wtyczkami" do karty graficznej? Nie bardzo bowiem wiadomo czego innego możesz oczekiwać.

Na pewno to jest "TOC", a nie "TGR"?

PS.
    Pisownię popraw.
  • Poziom 9  
    Chce sie dowiedziec co mam zrobic aby ta karta mi odpalila. Jesli to zasilacz to bardzo prosze o podanie jakiegos modelu ktory mi bedzie to ciagnac.
    Karta to "TOC" prosze oto zdjecie i prosze mi powiedziec czemu tam jest 2.1 jak nigdzie tego nie ma.

https://obrazki.elektroda.pl/9900453000_1343499705.jpg

(Przepraszam za pisownie ale mam angielski system to po pierwsze a po 2 zmeczony bylem wczoraj po nocy przed komputerem)
    Wszystkim dziekuje za odpowiedzi.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Ciągnąć powiadasz ? :D

Od tego jest dział Co kupić ?.

Jeżeli karta graficzna jest sprawna to komputer restartuje się dlatego, że karta nie dostała odpowiedniego zasilania.

Poszukaj może jakiś Chieftec 400W.
    Przy zakupie sugeruj się tym: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

PS. Polską klawiaturę można sobie dograć. Od tego wypadało by zacząć.
  • Poziom 9  
    Czy to mi wystarczy? http://allegro.pl
    I prosze pomoc mi z 2 problemem.

Dodano po 56 [sekundy]:

Dopisze jeszcze tylko ze przy wlaczaniu tego kompa wiatraczek od karty normalnie sie kreci...

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Powinno Cię nauczyć, że na zasilaczach się nie oszczędza. Nie kupuj tanich używek bo co tanie to potem drogie.

Wentylator się kręci, ponieważ PCI-E doprowadza podstawowe zasilanie do karty graficznej.

Jaki masz drugi problem ?
  • Poziom 9  
    2 problem to z ta wersja tej karty jak na zdjeciu masz rev 2.1 a nigdzie takiego czegos nie ma...
  • Poziom 9  
    Z twojego linku to karta...
    GV-N98TOC-GI

A moja to...
    GV-N98TOC-512I
    Przeczytaj zanim cos napiszesz.

(Ja mowilem ze nie ma nigdzie takiego modelu jak moja... Bo to ze 1GB jest to wiedzialem. Na stronie producenta nawet jej nie ma... Dla tego sie zdziwilem i zapytalem... Szukaj dalej)
    Mimo wszystko dziekuje...
  • Pomocny post
    Admin grupy komputery
    Pokaż screen z programu GPU-Z.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Twoja karta to Nvidia 9800GT. Sterowniki znajdziesz na stronie Nvidia więc ja zupełnie nie wiem w czym Ci przeszkadza dokładna wersja karty. To nie ma znaczenia w codziennym użytku, najwcześniej pewnie przy aktualizacji biosu karty, bo musi być to dokładny model.
  • Poziom 9  
    Dzieki wielkie wszystkim..