Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosty alarm z dużymi odległosciami.

28 Lip 2012 08:57 1220 5
  • Poziom 14  
    Witam.
    Mam małe gospodarstwo i chciałbym je zabezpieczyć a przede wszystkim garaże i hale ponieważ często giną różne rzeczy.Mam dialer GSM Proxima 300d_PK 3 czujki PIR wewnętrzne i jedną zewnętrzną.Wszystko jst podłączone i zaprogramowane ok.A problem tkwi w tym ze nie wykrywa mi naruszenia 3 z 4 czujek.Pierwsza która znajduje sie 5m od proximy działa i schodzą alarmy.Do następnej jest ok 30m następna 30m od poprzedniej a ostatnia ok 100m od proximy.Czy taka duża odległośc ma wpływ na to że centrala nie wykrywa naruszenia czujek(czujka działa na zasadzie zwarcia wejscia do masy).Dodam że czujki mam zasilone z osobnego zasilacza poniewarz poprzedni wbudowany nie dał rady.
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    100m to nie jest taka duża odległość, ale to zależy od przewodu. Sprawdź miernikiem na zwarcie, ale obstawiam, że źle podłączyłeś. Podłączenie czegoś takiego nie powinno być problematyczne. Czujniki zasilasz z zasilacza 2 druciki na nc/no i com czujnika, następnie jeden na com i np in1 proximy. Programujesz no-podaniem masy nc-zabranie masy.
  • Poziom 14  
    Przewód jaki mam rozciągnięty to alarmówka 6 żył.Programuje na no.Jęzeli byłoby coś zle podłączone to by pierwsza nie działała.Spróbuje jeszcze jak mówisz miernikiem na zwarcie sprawdzic.Ewentualnie posprawdzam połaczenia.Dla mnie też to jest dziwne ponieważ gdzie indziej taki alarm działa tylko na mniejszej odległosci.Pierwszą czujke zasilam z proximy reszte z oddzielnego zasilania.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie masz czasem spiętego razem COM-a centrali z minusem zasilania czujki? Na przykład wewnątrz niej?
    Czy fizycznie zwierając przewody linii dozorowej od strony czujki też nie ma reakcji centrali?
    Czujki działają poprawnie (diody się świecą)?
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Czyli masz źle podłączone, tak jak kolega wyżej napisał. Musisz albo zrobić mostek między - zasilacza a - proximy, tylko masy z 2 zasilaczy mają być wkręcone pod zacisk gnd modułu- będzie działać na 100%. Klasyczny błąd gdy się wykorzystuje kilka źródeł zasilania:)
  • Poziom 14  
    Nie pamiętałem dokładnie więc nie chciałem pisac miałem połączoną mase zasilacza do zasilania czujek i mase centrali.Rozdzieliłem ją ale to też nic nie dało.Sparowałem kable tak że do kazdej czujki na każdy styk szło 2 żyły,zaczeła działać 2 i czasem 3 czujka.Ostatnia nie dawała żadnych oznak życia.Maksymalna odległośc przy sparowanych kablach(czyli 2x 0.5mm(alarmówka)) na której przy tej centrali działają czujki to ok 60m.Centrala przeniesiona w inne miejsce tak że wszystko działa jak nalezy.