Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program do tworzenia dźwięku z stereo na 5.1

28 Lip 2012 13:22 8314 14
  • Poziom 10  
    Witam, jestem tu nowy ,co z resztą widać....Wiem ,że tematów odnośnie dźwięku 5.1 jest mnóstwo, na każdym lepszym czy gorszym forum luzie pytają o ten sam problem. Ale ja mam inne myślenie,skoro można zarobić w zwykłym filmie dźwięk stereo lub dźwięk 6 kanałowy(AC3) to dla czego nie istnieje program do tworzenia ze zwykłej mp3 zakodowanej w stereo program którym na własną "odpowiedzialność" lub potrzebę można by tworzyć z zwykłej mp3 dźwięk 5.1. Bo po co mi 5 głośników skoro i tak działają 2+ subwoofer, i też nie będę za każdym razem ściągał jakiegoś filmu tylko po to by skorzystać z wszystkich głośników.Panowie jest tylu świetnych programistów na tym świecie w Polsce pewnie też i nikt mądry nie wpadł na to by stworzyć jakiś taki program? Link. Ja posiadam zestaw 5.1 logitech'ta, i bardzo mnie to denerwuje,że płacąc za 5.1 korzysta jak ci mając 2.1. Tam dałem linka do innego forum na którym łudziłem się ,że coś mi pomorze. Zainstalowałem ten ac3 filter tam ustawiłem dźwięk 5.1 44100-częstotliwośc . Płyta główna AS ROCK p67 Pro 3 SE, jak coś więcej inf o kompie będzie potrzebne to proszę pisać....A tak mi się przypomniało kumpel mający taki sam zestaw coś mówił o formacie pliku flac,że niby on jak ściąga pliki w tym formacie to ma 5.1 ktoś się może spotkał z taką opinia ktoś to może sprawdził? Z góry dzięki za poświęcony czas...
  • Poziom 40  
    Audacity potrafi tworzyć pliki z kilkoma ścieżkami.

Dzięki powieleniu jednego utworu na 6 ścieżek oraz odpowiedniemu przesunięciu każdej z nich uzyskać można ciekawe efekty.
  • Poziom 10  
    Leszcz72 napisał:
    Audacity potrafi tworzyć pliki z kilkoma ścieżkami.

Dzięki powieleniu jednego utworu na 6 ścieżek oraz odpowiedniemu przesunięciu każdej z nich uzyskać można ciekawe efekty.

tak a czy za pomocą niego mogę zrobić w zwykłej mp3(stereo0 na 5.1?
  • Poziom 40  
    Poniżej przekonwertowany moduł z Amigi z wersji *.mod do *.ac3.
    Utwór pochodzi z wytwórczości kolegi Krashana (dosyć znanego w świecie Amisi).

P.S.
    Krashan nie ma nic przeciwko propagowaniu jego twórczości, więc nie ma co zgłaszać naruszania praw autorskich.
  • Poziom 39  
    A po co przerabiać MP3?
    Prościej dodać np odpowiednie pluginy do Winampa.
    Niektóre karty muzyczne też potrafią z 2.0 zrobić 5.1, nawet nie kopiując ścieżek (5-stereo) a stworzyć efekty pseudo przestrzenne.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Leszcz72 napisał:
    Poniżej przekonwertowany moduł z Amigi z wersji *.mod do *.ac3.
    Utwór pochodzi z wytwórczości kolegi Krashana (dosyć znanego w świecie Amisi).

P.S.
    Krashan nie ma nic przeciwko propagowaniu jego twórczości, więc nie ma co zgłaszać naruszania praw autorskich.

dobra dzięki za próbkę tego ,że tak można zrobić a czy gdzieś w necie znajdę instrukcję jak mogę przerobić właśnie na taką wersje jak ty podałeś mp3. Chyba,że jesteś w stanie napisać albo opisać jak to się robi? Aaa.. w VLC Media player w tym mi nie działa jest cisza dopiero w WMP odtwarza mi dźwięk, wiecie może dla czego tak jest?

Dodano po 1 [minuty]:

angelica_n

to nie chodzi o to,że ma każdy robić mi mp3 ten 6 kanałowy czy tez 5.1 tylko,że bym ja mógł sam dla własnej potrzeby. Chodzi mi tez o to ,że by mi grały wszystkie głośniki nie tylko 2 i sub, o to mi najbardziej chodzi, a co do tego flac'a to nie wiem on słucha reggae wiec on pobiera już gotowce le w czym słucha tego nie jestem w stanie odp, ale to chyba nie ma większego znaczenia. Chciał bym wiedzieć jak mogę każdą mp3 przerobić tak jak tą co kolega wyżej podrzucił.
  • Poziom 40  
    U mnie VLC bardzo ładnie odtwarza wszelkie formaty :D

Za jeśli się tyczy obróbki to:
    - wrzucam 3x taki sam plik mp3,
    - każdy zmieniam na pojedyncze ścieżki mono,
    - ustawiam na przemian L,P, P,L, L,P.
    Potem już tylko zapis w formacie AC3.

Można także pokombinować z bardzo małymi przesunięciami dźwięków i efektami.
  • Poziom 10  
    Leszcz72 napisał:
    U mnie VLC bardzo ładnie odtwarza wszelkie formaty :D

Za jeśli się tyczy obróbki to:
    - wrzucam 3x taki sam plik mp3,
    - każdy zmieniam na pojedyncze ścieżki mono,
    - ustawiam na przemian L,P, P,L, L,P.
    Potem już tylko zapis w formacie AC3.

Można także pokombinować z bardzo małymi przesunięciami dźwięków i efektami.

du*a nie znam się ,jak ty to zrobiłeś nie wiem gdzie to wszystko po ustawiać;d Nie wiem nawet jak w 1 oknie 3 razy otworzyć tą samą mp3 i potem reszta tych ustawień mógłbyś to precyzyjniej lub prościej opisać jak to się dokładnie robi
  • Poziom 9  
    Witam.
    Pozwolę sobie podpiąć się pod wątek, bo mój problem jest podobny a rozwiązania dalej brak.
    Czy ktoś wie w jaki sposób można po prostu miksować stereo na pozostałe kanały ?
    Chodzi o to ,że mam pianino cyfrowe które podłączam do komputera (line-in). Pianino daje dźwięk stereo, a głośniki w kompie mam 5.1 . I słychać piękne brzmienie na dwóch głośnikach :/ . W tym przypadku jednak żadne pluginy, ani programy do obróbki muzyki na nic się nie zdadzą. Nie chodzi mi oczywiście o "uprzestrzennienie" dźwięku, tylko puszczeniu go na wszystkich głośnikach.

Ma ktoś jakiś pomysł ? Plz cokolwiek bo już mnie szlag trafia.

Mój komp:
    Win 8 Pro 64bit
    kodek audio ALC892 zintegrowany na płycie MSI.
    Sterownik Realtek 6.0.1.6662
    Podłączenie gniazda minijack (i wyjścia i wejście).
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Ok dzięki, jakieś rozwiązanie to jest.
    Tyle ,że mi chodzi o rozwiązanie programowe, bo wtedy musiał bym przepinać kable za każdym razem kiedy będę chciał korzystać z 5.1 w filmach czy grach na pc.
    Ale nie ukrywam, że już o tym myślałem.
    Anyway dzięki.
    Macie jeszcze jakieś pomysły ?
  • Poziom 1  
  • Poziom 39  
    Np sterowniki kXproject współpracujące z niektórymi kartami Creative'a potrafią łączyć i rozdzielać kanały jak tylko dusza zapragnie.