Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch 1604 - nie wiruje.

RSLynx 28 Lip 2012 15:00 2837 4
  • #1 28 Lip 2012 15:00
    RSLynx
    Poziom 2  

Witam. Jestem w posiadaniu pralki BOSCH 1604 i mój problem jest następujący. Pralka pobiera wodę na starcie lecz dalej odmawia współpracy tzn. nie wiruje. Programator stoi w miejscu i jedyne na co go stać to regularne cykanie. Zastanawiam się gdzie zacząć szukać przyczyny. Czy brak wirowania jest wynikiem wytartych szczotek na silniku, czy może to programator klęknął. Może jest jeszcze jakaś inna przyczyna do rozważenia. Proszę o odzew. Dziękuje

0 4
  • #2 28 Lip 2012 20:22
    zhudomel
    Specjalista AGD

RSLynx napisał:
    Pralka pobiera wodę na starcie lecz dalej odmawia współpracy tzn. nie wiruje
    Rozumiem z tego, że na praniu też się nie obraca. Jeżeli tak to trzeba zacząć od sprawdzenia szczotek silnika.

0
  • #3 11 Sie 2012 23:22
    RSLynx
    Poziom 2  

Dobrałem się do silnika i ze smutkiem muszę stwierdzić, że to jednak nie szczotki ponieważ są one w całkiem dobrym stanie. Podłączyłem go nawet na krótko i stwierdzam, że pracuje więc silnik raczej można wykluczyć. Przyglądałem się także programatorowi, który wydaje się pracować, gdyż normalnie się obraca w trakcie pracy pralki (szkoda że tylko on). Prosiłbym więc o inne sugestie gdzie można szukać usterki.

0
  • #4 12 Sie 2012 01:30
    zhudomel
    Specjalista AGD

RSLynx napisał:
    Przyglądałem się także programatorowi, który wydaje się pracować, gdyż normalnie się obraca w trakcie pracy pralki
    Mimo wszystko może nie włączać silnika. Do sprawdzenia jest też moduł sterujący silnikiem i przewody od programatora do silnika.

0