Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który z nich wybrać - Yamaha czy Harman Kardon

28 Lip 2012 16:20 4147 11
  • Poziom 16  
    Witam, mam pytanie który z tych dwóch wzmacniaczy Yamaha Ax-490 i Harman Kardon PM655 VXI jest lepszy. Poszukuje wzmacniacza do 350zł. Proszę o opinie tych dwóch wzmacniaczy ew. propozycje innego w podanym przedziale cenowym.
  • Poziom 16  
    Oczekuje od nowego wzmacniacza wystarczającej mocy aby bez problemu dawały sobie rade z kolumnami w niedużym pokoju. Kolumny jakie będą zasilane tym wzmacniaczem to w tej chwili bez markowe 3-drożne podłogówki jednak przewiduje zmianę na altusy 75 lub 110. Plusem byłby pilot do wzmacniacza jednak to nie jest wyznacznik. A brzmienie jakie oczekuje to ciepłe wysokie tony i niezbyt męczący bas. Zauważyłem za wskazany harman ma przedwzmacniacz phono mm/mc u mnie również bd podłączony odtwarzacz winyli. Proszę o porade i pomoc w wyborze.
  • Poziom 23  
    Brzmienia jakiego oczekujesz Altusy Ci nie zapewnią. Z polskich konstrukcji to raczej Mildtony.
  • Poziom 38  
    Jak chcesz ciepły i nie męczący dźwięk to pomyśl o Denonie PMA 560, kolumny w żadnym wypadku żadne Altony czy Altusy, w zalezności od tego czy masz mały czy spory pokój np z monitorów Tannoy M2, Arcus z serii TM, Magnat Pro 5 i z podłogówek Tannoy M3 i Mission 703.

Budżet na całość to ok 750zł w przypadku monitorów i 900 podłogowych.
  • Poziom 16  
    Jeżeli nadal jesteś zdecydowany na Altusy to moim zdaniem lepszy będzie HK. Kumpel posiada taki zestaw i jest zadowolony. Napewno ten wzmacniacz nie nadaje się do małych monitorów (Mordaunt Short, ale nie pamietam modelu) które chciał rozerwać przy głośniejszej muzyce.
  • Poziom 16  
    Wybór padł na Harmana. Wzmacniacz mam już w domu, brzmienie jakie oczekiwałem od "nowego" wzmacniacza mnie zadowala, jednak nie wiem czy zbytnio się nie nagrzewa. Proszę o odpowiedź, czy wzmacniacz ma zabezpieczenia termiczne/przeciążeniowe. Głośniki jakie są w tej chwili podłączone są chyba 4ohmowe, (na głośnikach jest tak napisane jednak są to kiepskie głośniki no-name) przełącznik ustawiłem na 4ohmy. Proszę o odpowiedź co się stanie przy podłączeniu głośników 4 ohmowych przy ustawieniu wzmacniacza na 8ohm, lub odwrotnie na wzmacniaczu 4ohm a głośniki 8ohm. Wiem że był ten temat poruszany jednak nadal poszukuje odpowiedzi.
  • Poziom 16  
    Rozumiem, a czy ten wzmacniacz posiada jakieś zabezpieczenia aby zapobiec uszkodzeniu tej końcówki?
  • Poziom 16  
    Dzięki, Na pozostałe pytania może inni forumowicze się wypowiedzą:)