Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Vaio Vgn fw31j - Nie uruchamia się , miga matryca wyłacza się. Grafika ?

28 Lip 2012 21:05 2363 3
  • Poziom 22  
    A zatem tak :
    Sony Vaio Vgn fw31j grafika ATI
    Usterka taka
    1 ) nie chce się włączyć po 20 minutach prób uruchomienia włączy się.
    2 ) jak się włączy to miga matryca ( brak podświetlenia ) ciemno ale coś tam ledwo widać ( wtedy jednak klawiatura nie działa ) działa tylko gdy jest jasno.
    3) uruchamia się windows i od razu wpada w stan "uśpienia" ?? dziwny stan nie wiadomo jaki ( świeci się czerwone światełko od zasilania ) naciskamy cokolwiek spacje enter zaczyna się świecić na zielono światełko zasilania ( tak jak by miał się obudzić ) ale to nic nie daje głucha cisza i ciemność po 30 sek znowu tak jak by w stan uśpienia.

Czy to możliwe , że padła grafika jak w HP DV6000 ?

Dziwne jest to , że jak się wyjmie ram i się uda uruchomić to nie ma , żadnych objawów , nie startuje bios ( albo nie widać ) i co najważniejsze nie piszczy głucha cisza i głucha ciemność.
    Z objawów podejrzewałem inwerter ( jeśli to jest to co podświetla matryce ),
    ale nie pasują mi inne objawy ? zatem grafika ?
  • Poziom 24  
    Uszkodzenie inwertera nie powodowałoby takiego zachowania - zgasło by tylko podświetlenie matrycy. Najprawdopodobniej płyta główna do wymiany. Aby wyeliminować problem z kartą graficzną podłącz pod zewnętrzny monitor. Jeśli będzie obraz to karta jest ok.
    BTW żaden komputer nie uruchomi się bez ramu. Bez dysku owszem, ale nie bez ramu.
  • Poziom 17  
    Witam serdecznie.
    Nie wiem na jakim poziomie jest kolegi wiedza na temat diagnostyki i usuwania usterek z płyt głównych.
    Jeżeli kolega ma pojęcie to proszę zainteresować się kontrolerem KBC.

Kolego Vieslav889
    ...Aby wyeliminować problem z kartą graficzną podłącz pod zewnętrzny monitor...
    Temat tyle razy wałkowany na forum.. już tyle było takich "fachowych" podpowiedzi, że oszczędzę koledze wstydu :D

Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Witam i dziękuję za sugestię ..
    W niektórych komputerach laptopach jak się wyjmie ram to są dzwięki i o to mi chodziło ( a nawet chyba do biosu da się wejść.
    Co do podłączenia ( mam tylko telewizor z HDMI ) raz wyskoczył obraz na telwizorze i było ok ( do wpadnięcia windowsa w uśpienie ) mimo , że się cały czas coś ruszało.

No to na 99% KBC wie ktoś ile wymiana + KBC będzie kosztować ?