Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Best Buy: klienci zwrócili tablety Samsunga, pomyliwszy je z iPadem

panlis2010 28 Lip 2012 21:59 4308 20
  • Best Buy: klienci zwrócili tablety Samsunga, pomyliwszy je z iPadem Ostatnia faza konfliktu pomiędzy firmą Apple a Samsungiem, które od jakiegoś czasu toczą między sobą wojnę patentową, skupiała się wokół zarzutów tej pierwszej o zbyt duże podobieństwo tabletów koreańskiego producenta do designu iPada. Ostatnio brytyjski sąd jednak uznał rację firmy Samsung, wydając oryginalne oświadczenie, zgodnie z którym tablety tej firmy "nie są wystarczająco cool", aby można je było pomylić z produktem Apple. A jak jest w praktyce?

W branży pojawiła się właśnie informacja jakoby niektórzy klienci rzeczywiście mieli trudności z rozróżnieniem modelu Galaxy Tab 12.1 od najnowszego iPada. Potwierdzają to doniesienia sklepu BestBuy, którego pracownicy mieli okazję obsługiwać klientów wyrażających wolę zwrotu zakupionego tabletu, kiedy ten "okazał się" nie być iPadem firmy Apple.

Informacje te, razem z pozostałymi dowodami, zostały włączone przez Apple do jej pozwu przeciw konkurentowi. Zdaniem firmy z Cupertino podobne raporty otrzymywał od sklepu sam koreański producent. Samsung zaprzecza tym informacjom.

Źródło: Link

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    panlis2010
    Poziom 20  
    Specjalizuje się w: tłumaczenia, copywriting
    panlis2010 napisał 520 postów o ocenie 12, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2010 roku.
    DJ_DrEw
    Poziom 15  
    Pachnie mi to akcją zorganizowaną przez samo Apple...
    quniq
    Poziom 21  
    Taaaak, ciekawe ile osób tak kupiło te tablety. Dwie? Trzy? I już wielka nagonka. Więc albo to akcja ogryzka, albo ludzie to jednak debile :D
    agrafek
    Poziom 17  
    Bo bardzo ciężko zauważyć duży napis na pudełku "Samsung Galaxy Tab", wszechobecne loga androida i google (Bo rozumiem że chodzi o wersję 10").

Nawet po wyciągnięciu z pudełka jest duże logo androida na wyświetlaczu/folii które trzeba usunąć.

Amerykanie sami z siebie robią idiotów jeszcze udowadniając to w sądzie.
    wada

VIP Zasłużony dla elektroda
    Przez full czasu Samsung produkował, unowocześniał i modernizował dla Ogryzka Aple różne gadgety i jak ostatnie produkty przestały przypominać starocie opatentowane przez ogryzka i cała myśl twórcza w Aplach raczej pochodziła od Samsunga - to raczej ma prawo produkować pod swoim szyldem - a Jamerykanie niech się ze starociami plują po sądach - byle by ludzie zmądrzeli i kupowali ORYGINAŁY - SAMSUNGA - a nie ogryzki.
    Samsung aktualnie produkuje najlepsze i najszybsze kości pamięci (dyski SSD, ...) i zabronił innym producentom stosować je do produktów dla Aple - ciekawe jak ogryzek na tym wyjdzie.
    Citek
    Poziom 22  
    To tak samo mogą powiedzieć klienci Samsunga, że się pomylili kupująć iPada. Dla mnie to jest za bardzo naciągane.
    Pablo2015
    Poziom 18  
    Kupując coś w sklepie widzisz plakietkę z parametrami, ceną, nazwą modelu i producenta. Podobnie jest z zakupami w internecie, wszystko ma się jak na tacy podane. Logiczne myślenie nie pozwala mi wierzyć że to była zwykła pomyłka. No chyba że ktoś ma IQ mniejsze niż Pelargonia...
    Tommy82
    Poziom 40  
    Pablo2015
    Istnieje nie zerowe prawdopodobieństwo ze w dużej grupie ludzi znajdzie się ktoś z IQ pelargonii czy ameby.
    Jest to tez trochę śmieszne bo świadczy o userach Apple. To mi wygląda na zagrywkę samsunga ;)

Nie wiem czy aple chciał by udowadniać podobieństwo samsunga do apla w ten sposób. Bo to niestety robienie idiotów z klientów.

Nasz klient chciał kupić nasz wspaniały produkt ale jest takim idiotom ze pomylił go z pierwszym lepszym nie tak zajefajnym jak nasz.
    Badryk
    Poziom 13  
    http://www.youtube.com/watch?v=HrXfNZ_ChAY
    http://www.youtube.com/watch?v=5i_aQPG-1nc

Pudełka i urządzenia są praktycznie identyczne, dla kogoś kto nie jest fascynatem techniki tak jak wypowiadający się powyżej taka pomyłka jest możliwa tym bardziej że taka osoba może sobie nie zdawać sprawy że istniej inne tablety niż ipad (znam takich).
    To że samsung zrzyna z appla to widać gołym okiem, fakt niewiele da się wymyślić w temacie wyglądu tabletów ale przynajmniej inni kombinują np. hp, dell, sony, asus, czy microsoft.
    Porównywałem w markecie oba tablety i w moim odczuciu różnią się tylko materiałem z którego jest wykonana obudowa.
    Wkurza mnie to co robi samsung bo nawet nie próbuje wnieść nic nowego do tematu i jeszcze twierdzą że appel blokuje postem. Postęp wg. samsunga to przyklepać to co ktoś wymyślił i sprzedać taniej. Chyba azjaci to w genach mają, a jak sami coś wymyślą to potem jak Toyota to wygląda.

Nie jestem żadnym fanboyem appla nie posiadam żadnego produktu tej firmy, gustuje bardziej w markach typu ThinkPad, Latitude, EliteBook ale wkur..... mnie piprzenie kocobołow i bezmyślne kopiowanie.
    P.S.
    Pamięta ktoś z was jakie to przyjemne uczucie w szkole było jak człowiek spędził cały wieczór nad pracą domową, a potem ktoś na przerwie spisał, wkurzało troszkę prawda?
    iagre
    Poziom 35  
    Trzeba byś ślepym lub ograniczonym umysłowo żeby nie odróżnić znajdujących się na opakowaniach i na obudowach napisów Samsung i iPad.
    Tommy82
    Poziom 40  
    Badryk żarty sobie stroisz.
    A z "chińczykami" ipada nie mylą?
    J_Bravo
    Poziom 27  
    Badryk napisał:
    Pamięta ktoś z was jakie to przyjemne uczucie w szkole było jak człowiek spędził cały wieczór nad pracą domową, a potem ktoś na przerwie spisał, wkurzało troszkę prawda?

Nie przesadzaj .... Zmienił w nagłówku imię i nazwisko ;)

iagre napisał:
    Trzeba byś ślepym lub ograniczonym umysłowo żeby nie odróżnić znajdujących się na opakowaniach i na obudowach napisów Samsung i iPad.

Niezły sarkazm ;)
    TheGanG
    Poziom 11  
    Best Buy: klienci zwrócili tablety Samsunga, pomyliwszy je z iPadem
    Trzeba być niedorozwiniętym na wszystkie możliwe sposoby, żeby nie zauważyć napisu samsung... To jest naciągane jak cholera, akcja ustawiona przez debili z apple, nie ma ani krzty prawdy w tej historyjce
    Tommy82
    Poziom 40  
    Jak to mówią skoro nie widać różnicy to po co przepłacać ;)
    skaktus
    Poziom 37  
    iagre napisał:

Wystarczy być amerykańskim nastolatkiem...oni niewiele wiedzą. Choć ostatnio Brytyjczycy zostali uznani za najgłupszy naród świata - większość dzieciaków sądziła że frytki rosną na polach a mleko jest z pszenicy - dziwi mnie że tam nie ma tych kłopotów z tablrtami...
    kaer412
    Poziom 8  
    To jest aż nierealne, że ktoś nie zobaczył napisu Samsung zamiast jabłuszka. Tutaj naprawdę trzeba być ślepym, albo to prowokacja.
    sokoleokoo2
    Poziom 22  
    Witam

Koledzy przecież to jest bzdura i brednie wyssane z Palca. Czy to Polacy czy amerykanie czy Anglicy lub inna nacja jak mają wydać w przybliżeniu od 200-500 dolców już nie mówiąc o większej sumie to 20-30x sprawdza co kupuje.

Bzdury nam wmawiają o głupocie amerykanów - szkoda że nasz rząd nie jest taki jak tam a i zarobkami też się chwalić nie możemy.
    Alberto86
    Poziom 14  
    Cudowna cywilizacja zachodu się uwstecznia. Za chwilę będą korzystać z pisma obrazkowego jak za epoki kamienia łupanego i próbować udowodnić całemu światu, że tak, wedle naukowo potwierdzonych przesłanek, jest dla ludzi zdrowiej.

Ludzie mylą tablety, bo kupują to co jest na obrazku, a nie to co fizycznie ten obrazek przedstawia. Opisów nie czytają, bo przecież po co... A poza tym klientowi przysługuje prawo do zwrotu towaru w stanie nienaruszonym i jakoś nikt z tego powodu nie robi afery, tylko ogryzek. Im ostatnim czasem cały świat "robi" na złość, bo idzie z postępem, a nikt nie chce ciągnąć ogryzka za sobą w przyczepie.
    Tommy82
    Poziom 40  
    Alberto86 napisał:
    Cudowna cywilizacja zachodu się uwstecznia. Za chwilę będą korzystać z pisma obrazkowego jak za epoki kamienia łupanego i próbować udowodnić całemu światu, że tak, wedle naukowo potwierdzonych przesłanek, jest dla ludzi zdrowiej.

To już było nazwali to wiekopomne odkrycie ikoną ;)

Sam Steve Jobs dokonał tego odkrycia!!!
    W laboratorium Xeroxa :P