Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opticum 4060CX Plus - nie działa - na wyświetlaczu "EUnE" i żadnej rea

czekuz 29 Jul 2012 01:22 2096 2
    czekuz
    Level 11  
    Prośba do Wszystkich - może ktoś ma schemat, lub miał podobną usterkę, bo przekopałem wszystkie fora i nigdzie żadnej wzmianki na ten temat. Odbiornik nagle przestał działać i nie reaguje na pilota i także na żaden przycisk na odbiorniku. Po włączeniu do gniazda sam się włącza automatycznie i wyświetla się napis "EUnE" (pierwsze E nie ma górnej kreski poprzecznej". Brak schematu uniemożliwia jakąkolwiek diagnozę, jedynie co mogłem sprawdzić to wyjścia napięć z zasilacza - jest ich 5 i tak, względem masy zasilacza - wartości są następujące : 24V; 10V; 24V; 19V; 21V, zaś pomiar dokonany względem masy odbiornika - masa zasilacza ma + 24V; drugi pin ma 0V, trzeci -13V; czwarty 0V; piąty - 5V; szósty - 3V. Pomiar napięć na stabilizatorze LM317, jest tylko na wejściu 24V - nie ma natomiast napięcia regulacji i wyjścia, co skutkuje, że brak napięć zasilania na konwerter. Wyglądałoby na to, że usterka leży w zasilaczu, ale sprawdziłem w nim poszczególne elementy i takiego przekonania nie mam.

Proszę więc może ktoś miał już teki przypadek i zechciał by mi coś tu podpowiedzieć - był bym Mu bardzo wdzięczny!

Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów!!!
  • Helpful post
    damiasz
    Level 19  
    Witam. Trafił do mnie tuner z napisem "tune" na wyświetlaczu.
    Uszkodzone u mnie były R83,R81 wyrwane z druku (podobno tuner spadł :)
    Napis ten pojawia się gdy dekoder nie widzi głowicy. U mnie nie było komunikacji ale też pojawi się gdy jest uszkodzona głowica.
    pzdr damiasz
    czekuz
    Level 11  
    Witam!

Dziękuję Ci bardzo, bo rzeczywiści ta informacja, jest warta "wartości tego tunera"

Pozdrawiam!......

"Bądź szczęśliwy do końca swoich dni"