Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Programowanie napędu beninca bull 5m

mariusz zo 29 Jul 2012 14:00 8843 10
Relpol
    mariusz zo
    Level 1  
    potrzebuje pomocy w programowaniu napędu beninca BULL 5M
  • Relpol
    Marteen_G
    Level 21  
    Może tak bardziej szczegółowo? Z czymś konkretnym masz problem? Masz instrukcję? Napisz coś więcej, my tu nie wróżymy z fusów ani szklanej kuli.
    peppers
    Level 2  
    Witam !!!

Mam problem z napędem beninca bull 5m. Pilot zaprogramowany. Prądy podpięte. Po pewnym czasie poprawnego działania i przesuwania bramy i ponownym załączeniu do stanu otwierania słychać w silniku tylko dźwięk załączania i nic się nie dzieje. Brama stoi. Czy może mi ktoś podpowiedzieć gdzie szukać problemu ?
  • Relpol
    Marteen_G
    Level 21  
    A czy w tym czasie kiedy ma się odsuwać a stoi miga lampka? Masz w ogóle lampkę? Jeśli miga to trzeba by pomierzyć w tym czasie czy wychodzi napięcie na silnik bo może być coś z centralą (np. przekaźnik padł). Jeśli nie miga to sprawdziłbym krańcówki, może ta odpowiadająca za otwarcie nie działa poprawnie.
    peppers
    Level 2  
    Lampki nie mam. Ale dziwi mnie fakt tego, że jeśli całkowicie wyłączę dopływ prądu i ponownie włączę to wszystko bez problemu działa. kilka razy zamknie, otworzy a po pewnym czasie znowu słychać, że chce ruszyć i nie może. Na dodatek brak kumatego człowieka co by to od "STRZAŁA" naprawił, lub ustawił bo brak mi wiedzy co jest nie tak.
    mikus1982
    User under supervision
    Kondensator rozruchowy wymień - taki biały walec.
    peppers
    Level 2  
    I wymiana tego kondensatora zapewni poprawne działanie ? Pytam bo to napęd, który jest co dopiero zainstalowany do bramy i zastanawiam się czy grzebać w nim czy oddać do serwisu ???

Dodano po 1 [minuty]:

W jaki sposób można sprawdzić, że kondensator jest wadliwy ???
    mikus1982
    User under supervision
    Zalożyc drugi o podobnych parametrach na próbę i wtedy jak silnik ruszy to będzie wiadomo, że kondensator do wymiany.

Dodano po 55 [sekundy]:

A brama ma opory jak ja ręcznie przesuwa się?
    mikus1982
    User under supervision
    To zostaje kondensator.
    rapsi
    Level 10  
    Napisz czy ten kondensator pomógł....

Mi do głowy jeszcze przyszedł taki chochlik jak wyłącznik amperometryczny, może brama jest za ciężka lub w pozycji skrajnej ma jakieś ekstra opory?

Ten wyłącznik można dezatywować ale niestety nie wiem jak.

r