Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf II 1.3 wtrysk - układ chłodzenia- wyciek spod pompy mieszania plynu

29 Lip 2012 17:30 2869 7
  • Poziom 2  
    Witam. Mam problem z moim golfikiem 2 1.3 wtrysk 90r. Przy wymianie rozrządu i pompy musiałem wypuścić płyn chłodniczy. po wymianie uzupełniłem płyn i odpowietrzyłem i tu zaczęły się kłopoty mianowicie:
    1. pojawił się wyciek pod pompą mieszania płynu
    2. nie włącza się wentylator
    3. przewody do centralnego są ciepłe a wieje zimne powietrze
    Wykluczam uszczelkę pod głowicą, bo silnik nie był przegrzany, podejrzewam termostat, ale nie jestem pewny (poczytałem trochę forum, ale takich objawów chyba nikt nie miał), dlatego proszę o pomoc i dobrą radę. z góry dziękuję...
  • Poziom 18  
    a odpowietrzyles uklad
  • Poziom 2  
    Tak wszystko odpowietrzyłem, myślę że płyn gdy się mocno nagrzeje to robi podciśnienie, bo na postoju i na zaraz zapalonym silniku nic nie kapie. Dziwi mnie jednak to, że nie włączasię czujnik temp.
  • Poziom 39  
    Cytat:
    pojawił się wyciek pod pompą mieszania płynu

Najpierw to napraw, potem udrożnij cienki wężyk od chłodnicy do zbiorniczka, króćce również, następnie zalewasz płyn do pełna, rozgrzewasz silnik a potem trzymasz go ze 2 minuty na wysokich obrotach. Ogrzewanie ma powrócić, chłodnica ma być cała gorąca a jak już taka będzie to i wentylator się włączy. Jeśli nie włączy się to coś jest zepsute.
  • Poziom 38  
    Witam
    Bywa że po wymianie płynu pompa wodna się rozcieknie,kapie przez mały otworek pod spodem pompy,ale pompę masz nową,to dziwne,może uszczelka pod pompą.Sprawdź czy termostat się otwiera,bywa że nowy ,a nie otwiera się.Układ dość prosty powinien się odpowietrzyć.
  • Moderator na urlopie...
    Panowie, bardzo proszę o stosowanie poprawnej pisowni...
    Odnośnie tematu, to źle zamontowana nowa pompa (ktoś się kiepsko przyłożył do tej czynności) i źle odpowietrzony układ, ot co. Radzę zrobić to porządnie, bo następstwa mogą być później kolosalne*...
  • Poziom 39  
    Ten silnik odpowietrza się bez problemu - zalewasz płyn do pełna i to wszystko. Wiem bo miałem. Sama nie odpowietrza się tylko nagrzewnica - żeby nie rozkręcać węży trzeba nagrzać silnik żeby termostat się otworzył i dać obrotów żeby pompa wody przegoniła powietrze do chłodnicy a ono już ujdzie do zbiorniczka przez cienki wężyk.
  • Poziom 38  
    Tak jak napisał kolega Kwok układ jest prosty(też mam wv-gena) i sam się odpowietrza nie trzeba nic kombinować ,gdy sprawna pompa i termostat to żaden problem.