Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakim głośnikiem można zastąpić głośnik od Yamaha PianoCraft ?

29 Jul 2012 17:56 5147 4
  • Level 16  
    Ponieważ nigdzie nie mogę kupić oryginalnego głośnika proszę was o pomoc w doborze zamiennika.
    Głośnik pochodzi z kolumny NX-E700 z mini wieży PianoCraft DRX-730.

Jest to głośnik niskotonowy.
    Numer katalogowy XZ668DO.
    Impedancja 6 Ohm 40/100 Watt.
    Wymiary średnica razem z zawieszeniem 10,5 cm, z koszem 13 cm. Rozstaw śrub 8,3/8,3 cm.

Nie jestem wielkim znawcą tematu i tak się zastanawiam czy w ogóle da się zastąpić ten głośnik innym o zbliżonej jakości bo jak dla mnie to te kolumienki grają super. Mam jeszcze drugą opcję zakupu na allegro całych używanych oryginalnych kolumn ale to są koszty.
    Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    User removed account  
  • Level 16  
    Dzięki za konkretną odpowiedz. Pozostaje mi kupno używanych oryginalnych kolumn.

Zastanawiam się tylko, skoro mam już kupić całe kolumny to czy nie znalazłbym innych o porównywalnej jakości w cenie ok.500zł. Ale mniej egzotycznych niż Yamaha, żebym nie miał później takich problemów z zakupem samych głośników.

Czy, może ten wzmacniacz PianoCraft jest tak zestrojony z tymi kolumnami że ciężko będzie uzyskać podobny efekt na innych kolumnach ?
    Najchętniej to bym poszedł gdzieś do sklepu i podłączał różne kolumny ale nie mam takiej możliwości.
  • User removed account  
  • Level 16  
    Dzięki dobrym radom Pana dj-MatyAS zakupiłem używki na allegro bo cena nowego głośnika w serwisie mnie powaliła. Nie podłączałem innych kolumn do zestawu ale z tego co inni piszą to nie ma wyraźnej poprawy brzmienia.