Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakim głośnikiem można zastąpić głośnik od Yamaha PianoCraft ?

29 Lip 2012 17:56 4832 4
  • Poziom 16  
    Ponieważ nigdzie nie mogę kupić oryginalnego głośnika proszę was o pomoc w doborze zamiennika.
    Głośnik pochodzi z kolumny NX-E700 z mini wieży PianoCraft DRX-730.

Jest to głośnik niskotonowy.
    Numer katalogowy XZ668DO.
    Impedancja 6 Ohm 40/100 Watt.
    Wymiary średnica razem z zawieszeniem 10,5 cm, z koszem 13 cm. Rozstaw śrub 8,3/8,3 cm.

Nie jestem wielkim znawcą tematu i tak się zastanawiam czy w ogóle da się zastąpić ten głośnik innym o zbliżonej jakości bo jak dla mnie to te kolumienki grają super. Mam jeszcze drugą opcję zakupu na allegro całych używanych oryginalnych kolumn ale to są koszty.
    Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Dzięki za konkretną odpowiedz. Pozostaje mi kupno używanych oryginalnych kolumn.

Zastanawiam się tylko, skoro mam już kupić całe kolumny to czy nie znalazłbym innych o porównywalnej jakości w cenie ok.500zł. Ale mniej egzotycznych niż Yamaha, żebym nie miał później takich problemów z zakupem samych głośników.

Czy, może ten wzmacniacz PianoCraft jest tak zestrojony z tymi kolumnami że ciężko będzie uzyskać podobny efekt na innych kolumnach ?
    Najchętniej to bym poszedł gdzieś do sklepu i podłączał różne kolumny ale nie mam takiej możliwości.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Dzięki dobrym radom Pana dj-MatyAS zakupiłem używki na allegro bo cena nowego głośnika w serwisie mnie powaliła. Nie podłączałem innych kolumn do zestawu ale z tego co inni piszą to nie ma wyraźnej poprawy brzmienia.