Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bateryjne zasilanie zestawu monitor plus dekoder.

p_bud 29 Jul 2012 18:41 1061 6
    p_bud
    Level 9  
    Witam...
    Mam do wykonania pracę dla pewnej osoby (praca do szkoły) i termin max. 7 dni.

Urządzenie skłąda się z:

- płyty głównej dekodera Humax HDCI 1000
    - mini TV 5" Lcd kolor z wejściem Cinch (Video + Audio)

Oba urządzenia muszą być zainstalowane (wmontowane) w jedno opakowanie (obudowę w/g własnego wymysłu) oraz posiadać zasilanie z baterii które można ładować z sieci. Baterie muszą wystarczyć na minimum 2 godziny ciągłej pracy.

Urządzenie w całości nie może przekraczać wielkości 30cm szerokość, 30cm (długość, głębokość) oraz 15cm wysokość. Zamontowanie płyty dekodera w/g własnych życzeń (ustaleń).

Całość musi być połączona z wyjściem F na TVSAT... w tylnej części obudowy.

Teraz tak:

1. monitorek (telewizorek) zasilany jest 12V. Jeszcze nie został zakupiony, szukamy takiego co najmniej zjada mA czy A.

2. płyta dekodera zasilana jest 220V lecz w środku jest zasilacz który "przetwarza" 220V na kilka linni:

1. 2 x 36V
    2. 1 x 18V
    3. 1 x 13V
    4. 1 x 24V
    5. 1 x 8V
    6. 1 x 5V
    7. 1 x 3V

Do zasilania można użyć dowolnych akumulatorów. Mogą być od wiertarko-wkrętarek (36V), mogą być z UPSów itp. itd.

Najważniejszą rzeczą jest to, by... baterie można było ładować. Nie koniecznie przy włączonym urządzeniu. Jest możliwość ładowania akku np. ładowarką (tak jak kiedyś stare kamery VHS).

No i największy problem...
    Całość nie może przekroczyć 3.0 - 3.5kg - pow.4.2kg odpada z zawodów szkolnych (chłopak chodzi do Technikum)

Proszę o pomoc w przerobieniu płyty dekodera tak, by mogła działać bez 220V i była zasilana z jakiś baterii...
    Dekoder pobiera MAX.40W w trybie pracy i musi wydawać na wtyku F minimum 300mA dla konwertera (13/18V)

Od czego zacząć?
    technikabasenowa
    Level 33  
    To 2*36 V to zasilanie symetryczne ?
    p_bud
    Level 9  
    Musi być HD, i to było najtańsze rozwiązanie. kupTeraz z odbiorem osobistym (sprawdzony, sprawny 100%) = 69,90zł. Niestety, nie jestem elektronikiem. Jedynie podstawy. Z zasilacza wewnętrznego (trafo) idzie jedna szyna +36V i obok (odseparowana) druga 36V.
    technikabasenowa
    Level 33  
    No to podejrzewam że jest symetryczne
    36V to bardzo komplikuje bez przetwornicy nic nie zrobisz :cry:
    spinacz
    Level 40  
    Napisz kolego co Ty w ogóle chcesz stworzyć ? Coś w stylu walizka do ustawiania anteny ?? Może jednak inny tuner zastosować lub coś innego się wymyśli.

Dodano po 7 [minuty]:

Chyba że kolega musi zostać przy tym co ma to jedyne wyjście to przetwornica ale z 12 na 230V kupić niż bawić się w przetwornice z pojedynczymi napięciami dla dekodera są dostępne na znanym portalu aukcyjnym np Esepranza do 75W podłączana do zapaliczki samochodowej.
    p_bud
    Level 9  
    Szczerze mówiąc nie mam pojęcia co to ma być i po co. Miernik do anten to Ja mam (Horizon HDSM2) :-) Mówię szczerze - jakaś praca dla chłopaka do szkoły. A może i to ma być miernik? he he .... Tutaj chodzi o te zasilanie. To ma działać 2h na bateriach w miejscu gdzie nie ma prądu. Nie znajdę baterii 220V (ups-y za ciężkie) stąd pomysł na 36V