Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szpachlowanie obudowy laptopa.

kaer412 29 Lip 2012 21:17 2553 12
  • #1 29 Lip 2012 21:17
    kaer412
    Poziom 8  

W moim starym, ale jeszcze dość sprawnym laptopie jest problem z obudową i mianowicie od góry, będę musiał wkręcić śrubę a od dołu dać nakrętkę, aby obudowa się trzymała --> góra i dół.

Powstanie tam zaglębienie, a w nim śruba. Czym zaszpachlować tę dziure ? Szpachla samochodowa może być ? Później nałożyłbym na to podkład i na całą obudowę folie carbon 3M.

Będzie się to trzymać ? Obudowa plastikowa, malowana na srebrno, kolor plastiku czarny.

0 12
  • #2 29 Lip 2012 21:27
    ELEMARKOR
    Poziom 10  

Miałem kiedyś podobny problem. zmatowiłem papierem ściernym, odtłuściłem i zaszpachlowałem zwykłą szpachlówką samochodową, po kilkukrotnym szlifowaniu i szpachlowaniu uzyskałem idealnie równą powierzchnię, którą następnie potraktowałem okleina. Trzyma się do dziś.

0
  • #3 29 Lip 2012 21:27
    Cowboy zagrabie
    Poziom 25  

Jeżeli będziesz to przykrywał folią, to raczej do wypełnienia zastosowałbym silikon. Do równego uformowania powierzchni odrobina wody z płynem do naczyń lub, obśliniony palec ;) . Spachlówka poliestrowa słabo trzyma się tworzyw termoplastycznych, poza tym ma inna rozszerzalność termiczną.

0
  • #4 29 Lip 2012 22:00
    kaer412
    Poziom 8  

Folia będzie się trzymać silikonu ? Jak założe go za dużo to można to jakoś zeszlifować ? ten silikon.

0
  • #5 29 Lip 2012 22:25
    kwantor
    Poziom 38  

Jednak najlepsza będzie szpachlówka.
    Silikon jest wredny, bo po wyschnięciu trochę się kurczy i nie daje się też szlifować.
    Zawsze będzie ślad i miękkie miejsce pod folią.

0
  • #6 29 Lip 2012 22:49
    ELEMARKOR
    Poziom 10  

Ja na moim laptopie nie zauważyłem aby szpachlówka odeszła. Mam folię gładką, a Twój carbon raczej nie jest gładki więc nawet nie odczujesz. Ważne by dobrze położyć i wyszlifować do płaskiej powierzchni.

0
  • #7 29 Lip 2012 23:16
    kaer412
    Poziom 8  

No właśnie tego silikonu troche się boje. Otwór ma mieć średnice 4 mm, w środku schowana śruba. To zaszpachluje i wyszlifuje. Myślicie, że to się sprawdzi ?

Szpachlowanie obudowy laptopa.

W tym miejscu są jako takie naprężenia, bo to przy zawiasie.

0
  • #8 29 Lip 2012 23:30
    Cowboy zagrabie
    Poziom 25  

Najsłusznniejszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie do wypełnienia, takiego samego materiału z jakiego jest wykonana obudowa laptopa. Jednak jest to bez doświadczenia dosyć trudne. Rodzajów "plastiku" jest conajmniej kilkadziesiąt, każdy ma inną temp. mięknięcia i inną zwilżalność.
    Jednak gdyby Ci sie udało znaleźć identyczny materiał i potrenował byś, na nie potrzebnych kawałkach z użyciem małej kolby lutowniczej ze spłaszczonym grotem to efekt pszeszedł by twoje oczekiwania. Bardzo ważne jest usunięcie powłoki lakierowej przed lutowaniem ( a właściwie spawaniem), ponieważ każde wtrącenie innego materiału osłabia spoinę.

0
  • #9 30 Lip 2012 08:26
    kaer412
    Poziom 8  

Szpachlówka z włóknem szklanym powinna być dobra.
    A tak jeszcze ostatnie pytania. Na szpachlówkę nałożyć podklad i folie czy lakier i folie ? Może i podkład i lakier a na to folie ?

Co myślicie o poxylinie ? Można tym wypełnić otwór głęboki na 2 mm i wyrównać ?

0
  • #10 30 Lip 2012 10:59
    236759
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 30 Lip 2012 11:14
    kaer412
    Poziom 8  

Mam IPA do odtłuszczania, może być ?

0
  • #12 30 Lip 2012 13:12
    236759
    Użytkownik usunął konto