Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szpachlowanie obudowy laptopa.

kaer412 29 Jul 2012 21:17 3123 12
Termopasty
    kaer412
    Level 9  
    W moim starym, ale jeszcze dość sprawnym laptopie jest problem z obudową i mianowicie od góry, będę musiał wkręcić śrubę a od dołu dać nakrętkę, aby obudowa się trzymała --> góra i dół.

Powstanie tam zaglębienie, a w nim śruba. Czym zaszpachlować tę dziure ? Szpachla samochodowa może być ? Później nałożyłbym na to podkład i na całą obudowę folie carbon 3M.

Będzie się to trzymać ? Obudowa plastikowa, malowana na srebrno, kolor plastiku czarny.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Termopasty
    ELEMARKOR
    Level 10  
    Miałem kiedyś podobny problem. zmatowiłem papierem ściernym, odtłuściłem i zaszpachlowałem zwykłą szpachlówką samochodową, po kilkukrotnym szlifowaniu i szpachlowaniu uzyskałem idealnie równą powierzchnię, którą następnie potraktowałem okleina. Trzyma się do dziś.
    Cowboy zagrabie
    Level 30  
    Jeżeli będziesz to przykrywał folią, to raczej do wypełnienia zastosowałbym silikon. Do równego uformowania powierzchni odrobina wody z płynem do naczyń lub, obśliniony palec ;) . Spachlówka poliestrowa słabo trzyma się tworzyw termoplastycznych, poza tym ma inna rozszerzalność termiczną.
  • Termopasty
    kaer412
    Level 9  
    Folia będzie się trzymać silikonu ? Jak założe go za dużo to można to jakoś zeszlifować ? ten silikon.
    kwantor
    Level 38  
    Jednak najlepsza będzie szpachlówka.
    Silikon jest wredny, bo po wyschnięciu trochę się kurczy i nie daje się też szlifować.
    Zawsze będzie ślad i miękkie miejsce pod folią.
    ELEMARKOR
    Level 10  
    Ja na moim laptopie nie zauważyłem aby szpachlówka odeszła. Mam folię gładką, a Twój carbon raczej nie jest gładki więc nawet nie odczujesz. Ważne by dobrze położyć i wyszlifować do płaskiej powierzchni.
    kaer412
    Level 9  
    No właśnie tego silikonu troche się boje. Otwór ma mieć średnice 4 mm, w środku schowana śruba. To zaszpachluje i wyszlifuje. Myślicie, że to się sprawdzi ?

Szpachlowanie obudowy laptopa.

W tym miejscu są jako takie naprężenia, bo to przy zawiasie.
    Cowboy zagrabie
    Level 30  
    Najsłusznniejszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie do wypełnienia, takiego samego materiału z jakiego jest wykonana obudowa laptopa. Jednak jest to bez doświadczenia dosyć trudne. Rodzajów "plastiku" jest conajmniej kilkadziesiąt, każdy ma inną temp. mięknięcia i inną zwilżalność.
    Jednak gdyby Ci sie udało znaleźć identyczny materiał i potrenował byś, na nie potrzebnych kawałkach z użyciem małej kolby lutowniczej ze spłaszczonym grotem to efekt pszeszedł by twoje oczekiwania. Bardzo ważne jest usunięcie powłoki lakierowej przed lutowaniem ( a właściwie spawaniem), ponieważ każde wtrącenie innego materiału osłabia spoinę.
    kaer412
    Level 9  
    Szpachlówka z włóknem szklanym powinna być dobra.
    A tak jeszcze ostatnie pytania. Na szpachlówkę nałożyć podklad i folie czy lakier i folie ? Może i podkład i lakier a na to folie ?

Co myślicie o poxylinie ? Można tym wypełnić otwór głęboki na 2 mm i wyrównać ?
    User removed account
    User removed account  
    kaer412
    Level 9  
    Mam IPA do odtłuszczania, może być ?
    User removed account
    User removed account  
    kaer412
    Level 9  
    Dzięki. Problem rozwiązany.