Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie DVD+TV chodzi o AUX

arczi37 29 Lip 2012 21:24 3299 7
  • #1 29 Lip 2012 21:24
    arczi37
    Poziom 2  

Witam was może ktoś by poradził jak podłączyć telewizor LG 47LW5400 z DVD HX906PX chodzi mi o uzyskanie dźwięku na AUX czyli oglądając film na satelicie chce żeby dźwięk był na głośnikach kina domowego (mam podłączone HDMI a jeszcze jakoś czincze podłączyć muszę) Z góry dziękuje za pomoc!!! :D

0 7
  • Sklep HeluKabel
  • #3 29 Lip 2012 21:30
    ELEMARKOR
    Poziom 10  

A podłączenie TV audio out z kinem domowym audio in? Jeśli jest taka mozliwość powinno wszystko działać dobrze. Ja tak mam zrobione w swoim Viera, przewodami RCA.

1
  • Sklep HeluKabel
  • #4 30 Lip 2012 18:29
    arczi37
    Poziom 2  

Dekoder ma euro złacze i HDMI. Znajomy mówił ze jak nie idzie przez czincze to podłączyć DVD z telewizorem euro złączem tylko ze moje DVD nie posiada euro złącza tylko czincze i HDMI no i optyczne. W telewizorze podłączenia na czincze sa COMPONENT IN AV2 IN . Ja podłaczyłem DVD IMPUT AUX a w telewizorze AV IN2 AUDIO MONO no i próbując włączyć aux wyskoczył komunikat ciesz się muzyka podłącz odpowiednie kable.

1
  • #5 30 Lip 2012 19:36
    leszekpo59
    Poziom 26  

arczi37 napisał:
    Dekoder ma euro złacze i HDMI. Znajomy mówił ze jak nie idzie przez czincze to podłączyć DVD z telewizorem euro złączem tylko ze moje DVD nie posiada euro złącza tylko czincze i HDMI no i optyczne. W telewizorze podłączenia na czincze sa COMPONENT IN AV2 IN .

Witaj. Dekoder połączył bym z TV poprzez HDMI. Z dekodera dźwięk puściłbym na kino domowe poprzez przewód optyczny. Nie podajesz, jaki to dekoder, bo może być do cyfrowego przesyłu sygnału gniazdo elektryczne lub optyczne, co wyklucza przy różnych typach wcześniejszą wersję połączenia dźwięku. Drugim sposobem jest połączenie dekodera przewodem EURO - Chincz( ważne, aby w euro podłączone były końcówki odpowiedzialne za dźwięk z dekodera - za dźwięk odpowiada końcówka 1,2,3,6,a 4 to ich masa ). Pozdrawiam.

1
  • #6 30 Lip 2012 19:47
    arczi37
    Poziom 2  

Dekoder podłączony do telewizora przez kabel HDMI a jest to dekoder cyfry+ DS83 (taki malutki )

0
  • #7 30 Lip 2012 20:22
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. W tym układzie ( zakładam, że ten dekoder to SAGEMCOM DSI 83 ) , połączenie dekodera z kinem domowym poprzez przewód euro - chincz powinno dać Tobie możliwość odbioru dźwięku poprzez głośniki kina domowego. Wspominałem o takiej możliwości w poprzednim poście.

0
  • #8 03 Sie 2012 19:54
    arczi37
    Poziom 2  

Podłączyłem dekoder z dvd i jest ok wielkie dzieki pozdrawiam ! :D

0