Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston LV 620 - zmywarka bez przerwy spuszcza wodę

29 Lip 2012 22:34 2179 3
 • Poziom 8  
  Witam,

  Objaw jest taki: po włączeniu słychać jeden długi (dłuższy niż normalnie) sygnał, po czym uruchamia się pompa spustowa i pracuje bez przerwy. Dodatkowo pierwsza dioda miga z dużą częstotliwością.

  Po ręcznym zalaniu wodą i uruchomieniu programu zapala się druga dioda (czyli jakby normalnie program ruszał), po czym po odpompowaniu wody zgodnie z normalnym trybem pracy również występuje objaw jak wyżej, czyli migająca pierwsza dioda i ciągła praca pompy.

  Do tej pory z prostszymi usterkami (odblokowanie pompy spustowej czy wymiana pompy myjącej) radziłem sobie bez większych problemów, ale tym razem wymiękam: od kilku godzin grzebię w necie, ale jedyne co znalazłem, to opis na tym forum podobnej usterki, niestety bez rozwiązania. https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=8139909&highlight=&sid=#8139909

  Bardzo proszę Szanownych Fachowców z forum o pomoc!
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  Woda w tacy, czyli zmywarka "leje" pod siebie. Jeśli nie, to do sprawdzenia układ hydrostatu. Moduł ( Bit100 EVO3 ) nie rozpoznaje pustej komory zmywarki.
 • Poziom 8  
  No tak, spodziewałem się, że to jakieś niewiadomoco, a tu wystarczył śrubokręt i opaska zaciskowa (cybant). Puścił zacisk na jednym z węży. Dzięki za porady!