Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ariston LV 620 - zmywarka bez przerwy spuszcza wodę

spolix 29 Jul 2012 22:34 2275 3
 • #1
  spolix
  Level 9  
  Witam,

  Objaw jest taki: po włączeniu słychać jeden długi (dłuższy niż normalnie) sygnał, po czym uruchamia się pompa spustowa i pracuje bez przerwy. Dodatkowo pierwsza dioda miga z dużą częstotliwością.

  Po ręcznym zalaniu wodą i uruchomieniu programu zapala się druga dioda (czyli jakby normalnie program ruszał), po czym po odpompowaniu wody zgodnie z normalnym trybem pracy również występuje objaw jak wyżej, czyli migająca pierwsza dioda i ciągła praca pompy.

  Do tej pory z prostszymi usterkami (odblokowanie pompy spustowej czy wymiana pompy myjącej) radziłem sobie bez większych problemów, ale tym razem wymiękam: od kilku godzin grzebię w necie, ale jedyne co znalazłem, to opis na tym forum podobnej usterki, niestety bez rozwiązania. https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=8139909&highlight=&sid=#8139909

  Bardzo proszę Szanownych Fachowców z forum o pomoc!
 • Helpful post
  #3
  peter falk
  Home appliances specialist
  Woda w tacy, czyli zmywarka "leje" pod siebie. Jeśli nie, to do sprawdzenia układ hydrostatu. Moduł ( Bit100 EVO3 ) nie rozpoznaje pustej komory zmywarki.
 • #4
  spolix
  Level 9  
  No tak, spodziewałem się, że to jakieś niewiadomoco, a tu wystarczył śrubokręt i opaska zaciskowa (cybant). Puścił zacisk na jednym z węży. Dzięki za porady!