Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lifesat DSR 5001 - cyfrowa telewizje satelitarna niekodowana - nie mam karty

albazs 29 Lip 2012 22:43 1402 3
  • #1 29 Lip 2012 22:43
    albazs
    Poziom 1  

Dostalem Lifesat DSR 5001 bez instrukcji i nie wiem czy moge odbierac tym urzadzeniem cyfrowa telewizje satelitarna niekodowana - nie mam karty. Po podlaczeniu DSR do gniazda antenowego oraz do telewizora poprzez SCART na DSR widze 8888, na telewizorze niebieski obraz (brak sygnalu). Pilot wydaje sie byc sprawny ale brak reakcji DSR na jakikolwiek przycisk.
    Czy moge podlaczyc RS232 na DSR do komputera i jakos zdiagnozowac ten problem? Potrzebuje jakiegos oprogramowania do tego?

Czytamy ze zrozumieniem podpisy pod nazwą działu, którym jest :
    Dobór anten, sposób prowadzenia instalacji odbiorczej, podział sygnału na kilka odbiorników, instalacje TV naziemnej oraz kablowej. Nie dotyczy TV SAT.

Zadbaj o Regulamin pkt 3.1.13 .
    [SP5ANJ]

0 3
  • #4 01 Sie 2012 13:41
    romeok01
    Poziom 35  

Do naprawy będzie Ci potrzebny programtaor JTAG (do kupienia na Allegro), wolny port LPT w komputerze, program do programowania (Jkeys lub inny) i dump flasha do tego tunera.
    Poczytaj ten temat -> Link

Dump flasha do pobrania niżej.

Proponuje jeszcze sprawdzić czy nie ma jakiś spuchnietych kondensatrów i je wymienić.

Sprawdź jeszcze jaki jest procesor jak będzie STi 5119 to nic raczej nie zrobisz, bo jest to procesor z rodziny ST20 DCU3, a dostępne programy obsługują pocesory z rodziny ST20 DCU2.

0