Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

moduł elektroniczny w piekarniku Mastercook MF-760x

29 Lip 2012 23:02 3162 7
  • Poziom 1  
    Witam,
    w wyniku przepięcia podczas burzy uszkodzeniu uległ piekarnik Mastercook MF-760X: spaleniu uległ moduł elektroniczny (płyta).
    Gdzie można zakupić taką część? Serwisant stwierdził, że wymiana czesci jest mało opłacalna.
    Czy z doświadczenia ktos wie, czy rzeczywiscie nie opłaca się wymieniac takich części? czy ktos juz mial do czynienia z tym modelem i z takim problemem?

Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    Kontrym napisał:
    Gdzie można zakupić taką część?

Można w serwisach M-cooka - numer serwisowy części: AS0000452 . To dosyć prosty timer - ale cena jego, jak pamiętam w granicach 300zł .
  • Poziom 9  
    Jeżeli to faktycznie przepięcie to spróbuj wyciąć warystor - elektronika ma takie zabezpieczenie, w sytuacji wystąpienia przepięcia mógł ulec przebiciu. Jeżeli pomoże będziesz mógł nadal użytkować sprzęt, ale nie ma 100% gwarancji, że tylko on uległ uszkodzeniu. Mimo wszystko naprawa się opłaca, bo piekarnik jest dużo droższy...
  • Poziom 11  
    AS0000452 cena modułu ok 420zł czas oczekiwania 3-4 tygodnie
  • Specjalista AGD
    peter falk napisał:
    To dosyć prosty timer - ale cena jego, jak pamiętam w granicach 300zł .

Lekko się pomyliłem, o stówkę. W serwisie zegar jest od ręki - cena netto znośna, ale jest jeszcze karta przekaźników - 400 złotych najmniej, w sumie 600 za elektronikę jak na dzisiejsze ceny - nie wiem , czy naprawa się opłaca :? . No chyba, że tym tematem zajmie się jakiś zdolny elektronik.
  • Specjalista AGD
    A jest jakiś warystor :?: na tym module. Zdjęcie drugiej strony modułu potrzebne :!:
  • Poziom 10  
    no właśnie druga strona - golas. Kolega wyżej pisał, że warystor na niej zabezpiecza układ przed "skopceniem" dlatego zapytałem. Załączam dwa zdjęcia. Wymieniłem narazie wszystkie kondensatorki. Nie mam koncepcji naprawy...

z płytki wylutowałem S1 (tą niebieską "chyba" cewkę - jedna jest jeszcze na płytce)

Proszę o pomoc.