Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka zgrabna obudowa kabla zasilającego laptop po wymianie? A'la ferryt

przerabiarka 30 Lip 2012 00:58 806 1
  • #1 30 Lip 2012 00:58
    przerabiarka
    Poziom 21  

Witam serdecznie kolegów.
    Mam pytanie z dziedziny praktycznych. Nie chcąc rozłupywać zasilaczy celem wymiany samego kabla a dbając o estetykę takiej naprawy szukam sprawdzonego sposobu ukrycia łączenia kabla. O co dokładne chodzi i jak ja to widzę?
    Kabel z wtyczką (po stronie laptopa) przy uszkodzeniu wtyczki chcę w estetyczny sposób połączyć, żadne termokurczki itp. Myślałem nad niewielką obudową a'la osłona ferrytu w której w estetyczny sposób zamknę połączone kable i zaleje klejem. Co w ten sposób uzyskam? Estetykę, oczędność czasu na rozłupywanie obudowy zasilacza i dłuższy kabel zasilający co ucieszy klienta jak się domyślam.

Czy ktoś z was korzysta z takiego rozwiązania i ma sprawdzone takie obudowy? Gdzie się zaopatrzyć? TME?

Czekam na sugestie i pozdrawiam
    -
    -

0 1
  • #2 30 Lip 2012 01:26
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Witaj :)
    Szczerze mówiąc 2cm odcinek koszulki termokurczliwej koloru czarnego będzie na kablu wyglądał o niebo lepiej, niż takie kombinacje. Szczególnie, jeśli łączenie zrobisz sobie gdzieś bliżej samego zasilacza. Wiem, bo kilka razy tak zrobiłem - na pewno rzuca się w oczy mniej, niż klocek wiszący na kabelku. Jeśli ktoś się nie przygląda to wcale tego nie zauważy.

0