Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Microsoft Wireless Mouse 5000 gubi zasieg

azutu 30 Lip 2012 02:39 2680 10
  • #1 30 Lip 2012 02:39
    azutu
    Poziom 8  

Kupiłem jakiś czas temu zestaw Microsoft Wireless Desktop 5000 i ciągle mam ten sam problem, klawiatura działa normalnie ale myszka przerywa jak bym gubiła zasięg. Pracuje na win7, myszka jest mniej wiecęj w odgległości 20-40cm od odbiornika i chodzi poprostu strasznie. Jako inne urządzenia wifi mam podłączony adapter wifi do łapania sieci (odbiornik sieci podłączony z tylu komputera, odbiornik zestawu jest podłączony z przodu). Może to kolidować? Da rade to jakoś ominać? Jakieś sugestie? Naprawde nie wiem co mam robić a korzystanie z takiej myszki to prawdziwa udręka.

0 10
  • #2 30 Lip 2012 19:44
    witkor85
    Poziom 24  

Sprawdź baterie w myszce. Miałem tak przy A4Tech G7

0
  • #3 31 Lip 2012 12:25
    azutu
    Poziom 8  

Baterie są dobre.

0
  • #4 31 Lip 2012 14:09
    movzx
    Poziom 39  

azutu napisał:
    Jako inne urządzenia wifi mam podłączony adapter wifi do łapania sieci (odbiornik sieci podłączony z tylu komputera, odbiornik zestawu jest podłączony z przodu). Może to kolidować? Da rade to jakoś ominać?
    Na początek odłącz go (tak samo jak wszystkie inne "radyjka" w pobliżu). Jeśli pomoże, podłączaj po kolei z powrotem i tak namierzysz winowajcę.
    Pasma radiowe są teraz tak zapchane sprzętem że urządzenia zakłócają się nawzajem niestety.

0
  • #5 05 Sie 2012 18:40
    azutu
    Poziom 8  

Po odłączeniu jedynego innego urządzenia wifi (modem wifi) problem zniknoł, myszka chodzi super. Ale pozostaje teraz pytanie jak zrobić tak żeby działała myszka przy podłączonym modemie bo chciałbym korzystać z internetu w tym samym czasie co z myszki :P

0
  • #6 05 Sie 2012 19:15
    movzx
    Poziom 39  

Niestety tak jak się obawiałem twoja mysz chodzi na 2,4GHz, ale nie jest to ani BT, ani wifi tylko jakiś wynalazek Microsoftu.

Próbowałem się wczytać w instrukcję, ale oprócz steku bzdur (przeciwko Stella Awards) - nie ma nic ciekawego. Zostaje więc zmiana kanału w modemie wifi.

PS. Dlatego właśnie używam myszy i klawiatury na kablu ;)

0
  • #7 05 Sie 2012 21:00
    azutu
    Poziom 8  

Zastanawiałem się własnie nad kupnem bezprzewodowej a przewodowej i wyszło ze bezprzewodowa no a teraz są tego efekty... jak mogę zmienić ten kanał?

0
  • #8 06 Sie 2012 14:35
    kasiunia7777
    Poziom 39  

przestaw kanał wifi w routerze na jakiś dalszy, przynajmniej o 4 kanały go przełącz a najlepiej na jak najdalszy od tego który masz ustawiony teraz.
    A jak zmienić kanał to moze napisz jaki masz router będzie prościej

Dodano po 4 [minuty]:

zazwyczaj jest tak że wpisujesz w przeglądarce internetowej adres 192.168.1.1 (czasami 192.168.0.1) użytkownik admin, hasło admin (w ten sposób logujesz sie na router i go konfigurujesz).
    Szukasz ustawień od sieci bezprzewodowej i tam gdzieś to jest, niestety każdy producent, model może mieć inne menu i tak krok po kroku to sie nie da tu opisać. Jedynie cię jakos nakierowałam

Dodano po 3 [minuty]:

u mnie np wygląda to tak, może ułatwi ci to sprawę i mam ustawiony kanał numer 6
    Microsoft Wireless Mouse 5000 gubi zasieg

0
  • #9 06 Sie 2012 22:34
    azutu
    Poziom 8  

Niestety nie mogę wejść teraz na router aby to sprawdzić bo nie ma mojego współlokatora który ma do niego hasło a standardowe nie działa, więc klapa. Dam znać jak już sprawdzę. Dziękuje za tak dokładny opis jak to zrobić :)

0
  • #10 07 Sie 2012 09:53
    kasiunia7777
    Poziom 39  

czasami jest admin i bez hasła :) w d-linku tak miałam. Chyba że właściciel zmienił sobie hasło na własne i nie jedzie na standardowych ustawianiach to juz musisz czekać na niego

0
  • #11 20 Sie 2012 11:10
    azutu
    Poziom 8  

Wydaje się że wszystko chodzi ok teraz.

0